צפו בסיפורים המעניינים של 8.4 לאורך השנים (צילום: חדשות 2)
קצב. נמשכת הסאגה | צילום: חדשות 2

עדיין לא סוף הסאגה: בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה היום את בקשת סניגוריו של משה קצב להתפטר מייצוגו של הנשיא לשעבר. הרכב השופטים השאיר את ההחלטה לקיים ארבעה דיונים בשבוע בעינה - ובכך התעלם מטענת הפרקליטים לעומס יתר.

"השלושה אינם 'סניגורים לשעה', אלא סניגורים לכל דבר ועניין", כתבו השופטים בהחלטתם. "הם אינם יכולים לשחרר עצמם בהודעת התפטרות".

בשבוע שעבר פנו שלושת הפרקליטים, עו"ד ציון אמיר, עו"ד אביגדור פלדמן ועו"ד אברהם לביא, לבית המשפט בבקשה לשחרר אותם מייצוג קצב בתיק. זאת, בטענה שלוח הזמנים אינו מאפשר ייצוג נאות של הנשיא לשעבר.

השופטים קבעו, כי מעבר לעומס הרב בתיק, הרי שהעיסוק בו, לטענתם, יפגע בלקוחות אחרים אותם הם מייצגים.

פלדמן: השופט קרא מהלך אימים על עורכי הדין

ציון אמיר וקצב. ארכיון (צילום: חדשות 2)
קצב ורעייתו עם עו"ד ציון אמיר | צילום: חדשות 2

השופט ג'ורג' קרא, סירב לבקשתם והחליט לא לשנות את לוח הזמנים שנקבע בנימוק ש"לא ייתן למרוח את התיק". "בנסיבות אלו לא נותרה ברירה בידינו אלא להודיע על התפטרותינו מייצוג הנאשם בתיק", נכתב במכתב שהגישו בשבוע שעבר עורכי הדין.

לדברי הפרקליטים החלטת השופט מונעת ייצוג הולם מקצב בתיק הסבוך והמורכב שנידון בבית המשפט. "לא כדי להיות מטרה לעלבונות והשפלות בחרנו לייצג את הנאשם", ציינו עורכי הדין בבקשה. "אלא כדי להעניק לו שירות מקצועי בתיק שהוגדר על ידי פרקליט המדינה כגבולי ובעייתי".

"גם במהלך המשפט לא תהיה לנו אפשרות ראויה להתכונן", אמר הבוקר עו"ד אביגדור פלדמן בראיון לרשת ב'. "לא ביקשנו הרבה, ביקשנו דחייה של חודש ושהדיונים יתקיימו במהלך שלושה ימים בשבוע, זה הכל".

"השופט קרא מהלך אימים עלינו הסגורים", הוסיף פלדמן. "אין שום סיבה לא לשחרר אותנו מהייצוג, כיוון שהמשפט נמצא ממש בתחילתו. אני לא מאמין שצוות השופטים יקשור אותנו לספסל הסנגורים באזיקים".

הווידאופדיה: פרשת קצב

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר