שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן שמע בצהריים את כתב האישום נגדו בבית המשפט, וגם את התכניות לגביו של הפרקליטות - שייתכן ותבקש להטיל עליו, אם יורשע, עונש מאסר בפועל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפתח הדיון פנתה עורכת הדין מטעם הפרקליטות, מיכל פיידל-דראל, להרכב השופטים וציינה בפניהם כי היא מבקשת שיירשם בפרוטוקול כי "אם יורשע הנאשם בעבירות המיוחסות לו - תשקול הפרקליטות לבקש את העונשים הקבועים בחוק". העונש הקבוע בחוק על העבירות בהן הוא מואשם, מרמה והפרת אמונים, יכול להגיע גם למאסר בפועל.

בתגובה על הדברים, הביעו פרקליטיו של ליברמן תרעומת, וציינו בפני בית המשפט כי "הנאשם מיוצג ואין צורך בהערות שכאלה".

"כופר בהאשמות"

השגריר בן אריה
מונה ע"י ליברמן? בן אריה | צילום: חדשות 2

ליברמן, הנאשם במרמרה והפרת אמונים על חלקו בפרשת השגריר בבלרוס, שבה - על פי הפרקליטות - פעל למנות את זאב בן-אריה לנציג ישראל בלטביה. הדיון בבית משפט השלום בירושלים נמשך דקות ספורות, וכלל את הקראת כתב האישום והודעה מצד סניגוריו של ליברמן - לפיה הוא הכופר באישומים נגדו.

קיימת הסכמה על העובדות בין עורכי דינו של שר החוץ לשעבר לאנשי הפרקליטות, אך ליברמן ונציגיו טוענים כי אין מדובר בעבירה פלילית.

ליברמן קיווה תחילה כי ההליך המשפטי נגדו יהיה מהיר, בכדי שיאפשר לו לשוב ולכהן כשר בכיר, אולי אף במשרד החוץ עצמו. עם זאת, הדיון הבא במשפט נקבע רק לסוף חדוש אפריל, 25 בחודש, לאחר חג הפסח.