עידן אנורי על רקע זירת התקיפה. למעצר עד תום ההליכי
הנאשם בתקיפה על רקע זירת האירוע | צילום: חדשות 2

בית המשפט המחוזי בתל אביב החליט היום להאריך עד תום ההליכים את מעצרו של עידן אנורי בן ה-34, הנאשם בעבירות של ניסיון רצח ושוד של הצעירה בשדרות ח"ן בתל אביב בתחילת חודש פברואר.

בית המשפט קבע כי לאחר עיון בתיק החקירה, קיימת תשתית ראייתית המבססת את האישומים המיוחסים לאנורי. בהחלטת בית המשפט נכתב כי "לנאשם היה מניע ברור למעשיו, בעקבות איומיו באשר לכוונותיו לנקום במתלוננת". השופט הוסיף בנימה של ציניות: "הנאשם ניחן ככל הנראה ביכולת חיזוי שאינה מנת חלקו של בן אנוש, שהרי השכיל לנבא בדיוק מצמרר כיצד תיפגע המתלוננת".

"אם מישהו נכנס לטריטוריה שלי אני חייב להגיב"

עדים ממקום עבודתם המשותף של אנורי ושל הצעירה שהותקפה בעמותת "לחופש נולד" סיפרו על הסכסוך בין השניים. אחד מהם תיאר כי "השניים לא הסתדרו, וכי היחסים ביניהם היו שונים". בשיחה אחרת בין העד לבין אנורי אמר: "אני יכול לשלוח מישהו שיפוצץ אותה ויעשה כאילו מדובר בשוד... יש מספיק מקרים שעבריינים באים לחטוף תיק ונותנים מכות לקורבן".

בשיחה שניהל אנורי בתא המעצר עם המדובב מטעם המשטרה לאחר התקיפה, ציין אנורי כי" להערכתו המתלוננת לא ראתה את הפנים" - נתון שהיה ידוע לתוקף בלבד, אך השלים עם זה שהוא יכול לקבל עונש כבד אם זהותו תיחשף. "אני כמו נחש קוברה, אם משהו נכנס לטריטוריה שלי, אני חייב להגיב", אמר אנורי למדובב.

עו"ד אורי קינן, בא כוחו של עידן אנורי אמר להגנתו כי גורמים ממלכתיים עלומים "שתלו" את הראיות בחפציו של מרשו, אך בית המשפט לא קיבל את הטענה בנימוק ש"היא אינה עולה בקנה אחד עם ההיגיון ועם סדרם של דברים".

השופט: "אסור שאנורי יתהלך בקרבנו"

בהחלטה להאריך את מעצרו של אנורי עד תום ההליכים, כתב השופט ציון קאפח: "מסוכנותו נגלית על כל צעד ושעל: החל ממנהגו המאיים והתנהלותו האגרסיבית, וכלה במימוש זממו באופן אכזרי, תוך תקיפה בחסות החשיכה, את מי שהינו חסר ישע ופגיע".

"תקיפתו האכזרית את המתלוננת, השחתת פניה, שפתיה וידיה, דקירתה בבטנה ובגבה - כל אלו מוליכים לכלל מסקנה אחת ויחידה - כי זה אשר עשה כן אסור שיתהלך בקרבנו", נכתב בהחלטת בית המשפט.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק