התמונות הללו שצולמו לפני שנתיים וחצי הן ברורות וחד משמעיות: בסרטון האבטחה נראה ויכוח בן נהג סובארו אדומה לבין קופאית בחניון ה"שוקניון" בירושלים. הנהג היה דקות ספורות בחניון ולכן סירב לשלם. אחרי ויכוח עם הקופאית הוא ניסה לברוח, נצמד למכונית אחרת ועבר יחד איתה את המחסום.

הקופאית טילפנה לממונה עליה, התעקשה וחסמה את דרכו של הנהג. הוא התחיל לנסוע ופגע בקופאית כשהיא על מכסה המנוע של המכונית. מה שהמצלמות לא קלטו: הקופאית נפלה על הקרקע, נחבלה בראשה ופונתה לבית החולים.

הפרקליטות גיבשה כתב אישום חמור נגד הנהג. הסעיפים: תקיפה שגורמת חבלה חמורה והפקרה לאחר פגיעה. התיק הוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים. אלא שלמרבה התדהמה החליט השופט משה דרורי שלא להרשיע את הנאשם בתיק, למרות שקבע שהוא עבר את העבירות המיוחסות לו.

השר ארדן: "גישה כזאת - לא בבימה"ש העליון"

השופט התרגש מאוד מסליחת הקופאית לנאשם וכך הוא כתב בגזר הדין: "מעמד ההתנצלות ובקשת הסליחה של הנאשם, והיענותה של המתלוננת לבקשתו באומרה כי היא סולחת לו, כמו האל, בעייני זה רגע ייחודי, אפוף הוד ושגב שמעטים מאוד כמותו היו באולמות בית המשפט".

השופט דרורי אף הגדיל לעשות ונזף בתובעת: "האם החוויה המרטיטה לא חדרה לנימי הנפש של הפרקליטה התובעת?", שאל. בינתיים, הגישה הפרקליטות עירעור לבית המשפט העליון. השופט דרורי רואה את עצמו כמועמד לעליון. אלא שאז נזכרו בהכרעת הדין הזאת, שקוממה רבים.

אפילו השר גלעד ארדן, חבר הוועדה לבחירת שופטים שתמך בקידום - חזר בו. "גישה שמוותרת על הרשעתו של אדם כזה, זו גישה שאני לא מעוניין שתהיה בבית המשפט העליון", אמר. השופט דרור זוכה גם לסיוע מסניגורו של הנאשם, עו"ד בועז קניג: "עושים לשופט עוול", הוא אומר. "הקמפיין המגונה הזה לא במקומו".

הפרשה ממשיכה לעורר סערה. אילולא ביקש השופט להתקדם, ספק אם היינו שומעים על החלטה משפטית כה ייחודית.