החשוד בבית המשפט, בשבוע שעבר
החשוד בבית המשפט, בשבוע שעבר | צילום: חדשות 2

לבית המשפט המחוזי בחיפה הוגש הבוקר כתב אישום חמור נגד אחמד זבידאת, בן 23 מהכפר בסמת טבעון בצפון, בגין רצח שכנתו מריה זבידאת בת ה-38. על פי כתב האישום, הוא הסיע אותה ברכבו יחד עם בתה בת השנתיים, ודקר אותה 13 פעמים לעיני הבת. גורם בפרקליטות אמר בשיחה לחדשות 2 באינטרנט שמדובר בתיק קשה ומסובך במיוחד וכי עד היום הרוצח לא הודה ולא שיחזר את המעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זבידאת הואשם ברצח, בחטיפה, בהתעללות בקטין ובהשארת ילד ללא השגחה במטרה לנטוש אותו. לאחר שרצח את האמא, הוא הפשיט אותה והשאיר את גופתה בחורשה סמוכה ליישוב בית לחם הגלילית.

הגורם בפקליטות הסביר כי הראייה המרכזית נגדו הייתה כתמי הדם שנמצאו ברכב, ואמר כי המניע לרצח יישאר בגדר תעלומה.

הסנגור: יש המון סימני שאלה בתיק הזה

עורך דין מרוז היום בבית המשפט
עורך דין מרוז היום בבית המשפט | צילום: חדשות 2

סנגורו של החשוד, עורך דין משה מרוז, מתח ביקורת על התנהלות גורמי אכיפת החוק. "כתמי הדם התגלו כבר ביום הראשון, אם זה כל כך נכון למה חיכו 45 ימים?", שאל. "הרי זאת עדות מפלילה. יש המון סימני שאלה בתיק הזה. לא בטוח שהפרקליטות הצליחה לפתור אותם כי זאת פעם ראשונה שאני נתקל בדבר כזה".

עו"ד מרוז הסביר כי מדובר במקרה רצח ללא סיבה וללא מניע. "אין שום דבר ביחסים בינו לבינה אשר יכול להוביל למעשה כל כך אכזרי", אמר. "היא השכנה שלו, הם ידידים, המשפחה של הנרצחת עובדת אצל אבא שלו. במגזר הערבי כשמתבצע רצח זה על רקע סכסוך, כבוד משפחה או נקדמת דם, בתיק הזה לא מוזכרים אף אחד מהגורמים האלה".

הסנגור הדגיש כי עד היום מרשו לא הודה ולא שיחזר. "הוא מכחיש בתוקף את ההאשמות", אמר. "אני סוף סוף מקבל עכשיו את חומר הראיות ואני מתכוון לבחון אם אפשר לערב מומחים ובסופו של דבר לבקש לשחרר אותו במידה והראיות יהיו חלשות".

הפעוטה נמצאה משוטטת לבדה ליד בית קברות

זירת מציאת הגופה
זירת מציאת הגופה | צילום: פורת נאסר

הפרשה התגלתה בחודש שעבר, כשהפעוטה בת השנתיים נמצאה משוטטת לבדה סמוך לבית קברות בגליל התחתון. כעבור כיממה אותרו גם בני משפחתה - חוץ מאמה. לאחר מספר ימים נמצאה גופתה של האם באזור בית לחם הגלילית, בסמוך לכפר בו מתגורר החשוד והתגוררה גם היא. מציאת גופתה של זבידאת הביאה להתפתחות בחקירה ולחיזוק הראיות נגד החשוד, שהיה האדם האחרון שנצפה עם האם לפני שנעלמה.

החשוד טען להגנתו שרק הסיע את האם ובתה לאזור הכפר איעבלין ליד חיפה כיוון שביקשה ממנו, וכי הוא לא יודע מה קרה לאחר מכן. "זה שהוא האחרון שהסיע אותה, לא אומר שהוא רצח אותה או ניסה לרצוח את הפעוטה", טען עורך דינו של החשוד, משה מעוז בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, לאחר הדיון בהארכת מעצרו.

"האישה היא בגיל של אמא שלו ובסך הכל הוא עשה לה טובה. הוא הסיע אותה וגם נתן לה 300 שקל לאחר שביקשה ממנו 500. הוא נתן לה מה שהיה לו בשביל לעזור לה וזה מצביע על כך שלא הייתה לו שום כוונה לפגוע בה ובילדה", הוסיף פרקליטו של החשוד.