אחד הנאשמים בניסיון האונס
אחד מהנאשמים בניסיון האונס | צילום: חדשות 2

עדויות מצמררות מתיק החקירה של ניסיון האונס בחניון של בת ה-15 ע"י שלושה אפריקנים בשכונת התקווה ערב יום העצמאות נחשפות הבוקר. שניים מהנאשמים, אביאל הוקביי ובנאה טספר-גבר, מואשמים בניסיון אונס והשלישי, מונגוס גוייטם, מואשם שריתק את הנער ששהה עם הנערה אל הקרקע ומנע ממנו התנגדות.

"הם אמרו לי: יש פה בחורה ובחור... בוא ניקח אותה בכוח", תיאר אחד מהם בחקירתו במשטרה, שפרטים ממנה התפרסמו הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות". "אמרתי להם: בואו נלך הביתה, זאת ילדה קטנה, אבל הם ענו לי: 'לא בעיה, אנחנו רוצים לאנוס אותה'. אמרתי להם: 'מה חסרות לכם בנות?' והם ענו לי 'תשתוק' והלכו אליה".

צוות החקירה, בהובלת מפקד מרחב יפתח ניצב-משנה דוד גז, תישאל גם את הנערה, שהעידה כיצד ניסתה להיאבק עם האנסים באומץ לב. "הוא דחף אותי קדימה ולקח את הפלאפון", סיפרה בת ה-15 לחוקריה. "אחד מהם קרע לי את הבגדים וניסה לאנוס אותי - עמדתי בדום והוא לא הצליח. הסתכלתי לו על הפנים וניסיתי לדחוף אותו ממני - הוא ניסה לאנוס אותי כמה פעמים ולא הצליח".

עוד היא ממשיכה: "הוא אמר לי בעברית 'תשתקי' - ניסיתי לדחוף אותו אבל הוא היה חזק ממני. אחרי שהוא לא הצליח בא השני וגם ניסה בכוח לאנוס אותי אבל לא הצליח. לא נראה לי שהם היו שיכורים כי הם לא הריחו מאלכוהול". הפרקליטות ביקשה לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים בעניינם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק