בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה נפתח היום שלב הטיעונים לעונש במשפטו של טל מור, שהורשע בדריסתו למוות והפקרתו של שניאור חשין ז"ל. דנית, אלמנתו של שניאור, פרצה בבכי על דוכן העדים: "נותרנו פצועים וחבולים, ממאנים להאמין".

בדבריה על דוכן העדים סיפרה דנית על הכאב שנותר לאחר מותו של בעלה: "שניאור היה אדם יחיד ומיוחד, איש ספר עם מוסר עבודה גבוה. שניאור היה תאב חיים, ספורטאי בלב ובנשמה ומעל הכל איש אוהב. הושיט עזרה לחבר בצרה. הוא היה עצמאי ודומיננטי, עמוד השדרה של המשפחה כולה".

"365 ימים שאבא לא כאן, אמר לי איתמר, ונדהמתי שכבר עברו 365 ימים", מספרת דנית בכאב. "זאת היתה שנה שמורכבת מחוסר אונים, חוסר ודאות. שנה שבה חגגתי יומולדת 40 ו-15 שנות נישואין לבד".

דנית חשין, היום.
דנית חשין, היום. "שמור עלינו" | צילום: חדשות 2

אלמנתו של שניאור המשיכה ואמרה: "השבועות חלפו עברו, ושאלו אותי 'איך את מתמודדת?'. אבל האמת היא בניצחונות הקטנים יום יום. אני יודעת שעבור הילדים אני צריכה להמשיך. בחרנו להמשיך בדרכך". 

דנית הוסיפה בעצב: "איתמר ביקש רשות מאלוהים שתרד לשמור עליו בלילה במיטה, ואני מבקשת שתעשה זאת הסדר של קבע. משהו מאיתנו מת איתך ביום ההוא. אתה תמיד תהיה אבאל'ה שלנו, אהבת חיי. נמשיך לספר על אבא שאהב אותנו. שמור עלינו שניאור, ותבוא לבקר - אפילו אם זה רק בחלום".

קרוב משפחה: "את טל לא ראיתי שותה וודקה אף פעם"

אליהו יצחקי, קרוב משפחתו של טל מור, עלה גם הוא לדוכן והגן על הדורס: "אני מכיר את טל מהיום שנולד. בכל הפגישות ראיתי ילד חמודות, מוזיקאי שאוהב לעזור לזולת, פעיל באירועים למען איכות הסביבה. את טל לא ראיתי שותה וודקה אף פעם. לכל היותר ראיתי אותו לוגם כוסית יין".

מור בצד אחד, דנית חשין בצד שני
מור בצד אחד, דנית חשין בצד שני | צילום:

בהמשך נשא דברים התובע במשפט. "מראה על חוסר נורמטיביות ובריחה מן המקום, כאשר מדובר בהתחמקות מאימת הדין והעונש". לדבריו, פסיקת השופטים בעניינו מדברת על "פצצה מתקתקת, על רימון ללא נצרה. העניין משול לפי דעתי לאדם שיורה בנשק לעבר ההמון".

התובע סיכם ואמר: "בית המשפט קובע שהנאשם יותר בוכה על מר גורלו, מאשר על המשפחה שנפגעה". לדבריו, בכל העבירות צריכים לדעת שיש על כך מחיר. "אין דין אדם שניהל משפט הוכחות כדין מי שהודה והביע חרטה", סיכם התובע.

התביעה נגד קבוצת הפייסבוק של טל מור

התובע במשפט התייחס במהלך דבריו לחשיפתה אמש של קבוצת הפייסבוק ששמה "תאונת הדרכים של חשין - כיצד המשטרה תפרה תיק לטל מור", אותה מנהל מור עצמו. "הוטלו שם גבבות של רפש", תקף התובע. בתגובה אמרה סניגוריתו של מור, עו"ד אולמן: "אין לנו מושג מי כתב את הדברים".

בדף הפייסבוק המדובר לוקח הדורס חלק פעיל, וקורא לחבריו לכתוב לו מכתבי המלצה על ההיכרות עימו או סיפורים אישיים בו "השפיע עליהם לחיוב".

יותר מ-2,000 גולשים חברים בקבוצה השנויה במחלוקת, בה פונה מור אל חבריו ומבקש עזרה במהלך המשפט המתנהל נגדו. "כפי שחלקכם שמעתם ב-4.10 יישמעו בבית המשפט הטיעונים לעונש על התאונה הנוראה שאירעה", כותב מור. "כהכנה לכך אני ועו"ד תמי אולמן מבקשים ממכם במהירות האפשרית לשלוח אלי מכתב המלצה גורף עליי, על אופיי על היכולות שלי, על אחראיותי בנושאים שונים ( גם בנהיגה ) , ועל מקרים שקרו לנו בהם עזרתי לכם והועלתי לכם בחייכם".

לאחר מכן מציין מור: "חברים , אני יודע שזוהיא תקופת חגים ומה שאני מבקש זה לא פשוט אבל דעו לכם שמילה אחת, משפט אחד, רעיון אחד, יכול להסיט במעט את כף המאזניים לטובת הצדק. לאלה שכבר כתבו מכתב אני פשוט מתרגש עד דמעות מקריאת כל מילה ומי ייתן ומילים אלו ישפיעו גם על הנוגעים בדבר".

עמוד התמיכה בטל מור
עמוד התמיכה בטל מור | צילום: חדשות 2

בקבוצה האינטרנטית מוצאים לנכון חבריו ותומכיו של מור לתקוף את המשטרה ובית המשפט על כך "שתפרו לו תיק". אחת החברות בקבוצה מפרסמת: "הדבר היחיד שנתפר בתפרים גסים הוא התיק שתפרה משטרת ישראל לטל מור. פשוט עצוב ומבזה שבמדינת ישראל תשע"ב אדם חף מפשע הולך לכלא".

גולש נוסף המזדהה כפיזיקאי שהתבקש לבדוק את ממצאי החקירה, טוען: "החומר הרב שחשף כיצד משטרת ישראל תפרה את התיק השאיר אותי בתדהמה. כל מי שנחשף להקף הרחב של תפירת התיק צריך לשאול את עצמו כמה חפים מפשע יושבים בכלא על לא עוול בכפם? כמה משפחות נהרסו? כמה ילדים הפסידו את האבא הנקבר לשנים רבות בכלא?".

מור צפוי לעונש מאסר ממושך

בשבוע שעבר הורשע מור בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה בסעיפים של הריגה, הפקרה אחרי פגיעה, נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים וסמים, החזקת סם מסוכן לצריכה עצמית, שיבוש הליכי משפט, נהיגה ללא רשיון נהיגה בתוקף וללא פוליסת ביטוח בתוקף.

מור, שסירב להסדר טיעון לפני כארבעה חודשים, צפוי לעונש מאסר ממושך. להכרעת הדין בבית המשפט הגיעה לראשונה מאז התאונה אלמנתו של חשין, דנית, כמו גם רבים מחבריו של שניאור ז"ל לקבוצת רוכבי האופניים.

"אקדים ואומר שהתרשמותי מהנאשם אינה חיובית, במקרים רבים מור נתן גרסא דמיונית, לא אמר אמת ולעתים אף שיקר ממש", קבע השופט זכריה כספי בהכרעת הדין. "לא התרשמתי מפניותיו הנרגשות של הנאשם בבית המשפט, תוך העמדת פנים. דברים רבים שאמר במשפט, כמו גם בחקירותיו במשטרה, לא עומדים בקנה אחד עם מה שאירע".

השופט הוסיף כי גם עמדתו של מור באשר להרגלי השתייה שלו "לא משכנעת", לאור צילומי האבטחה בהם רואים את הרגלי השתייה שלו, וגם הסמיכות של הברים בליל השתייה – כל אלו רחוקים מלאפיין אדם השותה לעתים רחוקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק