לא מערער. הרב אלון
לא מערער. הרב אלון | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2

הרב מוטי אלון הודיע היום (א') כי לא יערער על העונש שנגזר עליו בגין מעשה מגונה בכוח ומעשה מגונה בקטין. בית משפט השלום בירושלים גזר על אלון, אחד הרבנים המשפיעים בציונות הדתית, שישה חודשי עבודות שירות, 15 חודשי מאסר על תנאי ופיצוי של 10,000 שקלים למתלונן נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הסיכויים שלנו היו טובים, אבל יש דברים יותר חשובים כמו האוויר הציבורית והפגיעה במשפחתו של הרב", הסביר פרקליטו של הרב אלון, עורך הדין אשר אוחיון, לחדשות 2 Online. "ייעצתי למשפחה לערער, אבל המשפחה רצתה לשוב לשגרת חיים ולרדת מהכותרות. הרב חש חצוי בין המשפחה לבין האמת, כי היה סיכוי טוב לערעור להתקבל".

בהחלטתה לפני חודש וחצי קבעה השופטת חגית מאק קלמנוביץ', כי "אין ספק שעצם התנהלות ההליכים והרשעתו של הנאשם, מהווה פגיעה חמורה ומביאה את הנאשם מאיגרא רמה לבירא עמיקתא. לנאשם זכויות רבות על פועלו בנושאים שונים".

השופטת ציינה כי הרב כבר אינו מועסק במשרות שבהן הועסק בעבר, ואינו מחזיק בתפקידים ציבוריים היה שיקול בהחלטתה.

"בעבודות שירות כבר 40 שנה"

בתגובה לעונש שהוטל עליו אמר הרב אז כי הוא מרצה עבודות שירות לטובת הציבור כל חייו. "אני בעבודות שירות כבר בערך 40 שנה ואשמח לעשות עבודות שירות עד גיל 120", הצהיר הרב אלון. "ההרשעה נובעת מטעות ביסודה, העלילה היא עלילה שקרית, המהלך כולו הוא מהלך פגום. לי טוב, ולמשפחתי טוב, אני רק התחשלתי וגדלתי מזה".

הפרשה החלה בפברואר 2010, כשפורום "תקנה" המורכב מרבנים של הציונות הדתית, פרסם כי הרב אלון הטריד מינית נערים שהגיעו לקבל ממנו עצה. הפרקליטות פתחה בחקירה והחליטה כי יש אמת בטענות שפורסמו.

למרות שפורום תקנה טען כי נגד הרב עומדות עדויות רבות על התנהגות בלתי הולמת, בסופו של דבר הוגש נגד אלון כתב אישום על מעשים מגונים שביצע לכאורה בשניים מתלמידיו. אחד משני האישומים נגד הרב נמחק בעקבות סירובו של אחד המתלוננים להעיד נגדו.