מצוקה כספית הובילה את הנאשם לרצוח את אם חברו: כתב אישום הוגש נגד ישראל אפרתי בן ה-59 בגין רצח רחל שניידר בת ה-76 לפני כשבועיים ברחובות. מכתב האישום עולה כי אפרתי חנק את הקשישה למוות באמצעות סמרטוט שמצא במטבח, לאחר שהקדימה לחזור מטיול עם כלבה, ואחר כך יצא לקניות.

בנה של האישה מוטי שניידר, שהתגורר עמה בדירה, הוא חבר קרוב של אפרתי. "בין הנאשם, העוסק לפרנסתו בביצוע עבודות של שיפוץ וצביעה, לבין בני משפחת שניידר הייתה הכרות רבת שנים", לשון כתב האישום. "מוטי הכיר את הנאשם מילדותו, ובמהלך השנים נרקמו בין השניים יחסים של ידידות קרובה".

ההיכרות בין השניים הובילה את אפרתי להתמצא בביתה של הנרצחת, ואף אפשרה לו ככל הנראה להיכנס לביתה בקלות. מלבד העובדה שאפרתי הוא אחד מחבריו הטובים ביותר של הקשישה, הוא גם עובד כשיפוצניק למחייתו. בתקופה האחרונה הוא ביצע מספר עבודות בביתה של הנרצחת, אז גם הבחין בכספת שנמצאת בחדר השינה של חברו, וידע על הרגלו להשאיר את המפתח בתוך מנעול הכספת.  

כתב האישום שהוגש היום מגלה שהנאשם נקלע לתסבוכת אישית ולחובות כספיים, שהובילה אותו לביים פריצה לדירת בת זוגו, על מנת לגנוב ממנה כספים. "לאחר גירושיו נותר הנאשם חסר כל, והתגורר במחסן", תואר בכתב האישום. הוא הכיר את אישה באינטרנט, התחזה בפניה כאדם אמיד ובעל נכסים, ואף עבר לגור עמה בדירתה.

נקלע לחובות והחליט לשדוד את הקשישה

היעלמות סכומי כסף מביתה עם מעברו להתגורר עמה, עוררו את חשדה של האישה שאפרתי הוא שעומד מאחורי הגניבה. לאחר שהתעמתה איתו, סילקה אותו מדירתה תוך שהוא מבטיח להשיב לה את הכסף. מאוחר יותר התברר שהחליט להשיב את הכספים מהכספת בביתה של הנרצחת.

בבוקר הרצח, התייצב אפרתי מחוץ לביתם של רחל שניידר ז"ל ובנה מוטי, לאחר שידע שהבן יצא לעבודתו כמאבטח, והמתין שהקשישה תצא לטיול היומי עם הכלב. כשיצאה, חמק על פי כתב האישום לביתה, והלך ישירות לחדר השינה, שם ניצבה כאמור הכספת.

"תוך כדי כך, הופתע הנאשם על ידי רחל ששבה מהטיול מוקדם מהמצופה", נטען בכתב האישום. "כשנכנסה, לפת הנאשם את רחל בכוח, תוך חסימת פיה ונחיריה בעזרת מגבת שנטל מהמטבח הסמוך לכניסה, וגרר אותה לחדרה. תוך כדי כך, נשמטו השיניים התותבות של רחל מפיה, וכפפות הגומי שעטה הנאשם נקרעו". מאוחר יותר שב הבן מעבודתו ומצא את אמו שוכבת ללא רוח חיים, כשעל גופה סימני מאבק.

האישום: רצח ושדד 2,000 שקלים מהקשישה

כוחות מגן דוד אדום שהגיעו לזירת הרצח, קבעו את מותה במקום. מבדיקה שנערכה התגלה גם כי מהכספת שהייתה בביתה נלקחו 2,000 שקלים.

"מיד לאחר המתואר לעיל, יצא הנאשם למרכז העיר, שם ערך קניות והחזיר חובות כספיים קטנים, וכן התקשר לזהבה (בת זוגו), והודיע לה, שהיום יחזיר לה 1,000 ₪, בהסבירו בכזב, שהוא נמצא בסניף של בנק", תואר בכתב האישום.

שעות ספורות לאחר הרצח, אותר ונעצר אפרתי. במהלך חקירתו הוא הכחיש את המיוחס לו ומסר גרסת אליבי בה הרחיק עצמו מהמעשה.

החשוד ברצח הקשישה: חבר של בנה

רוצים לקבל עדכונים כשתהיה התפתחות בחקירה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק