הבניין שקרס בעכו | צילום: חדשות 2

פרקליטת מחוז חיפה מתכוונת להגיש כבר בתחילת השבוע הבא כתב אישום חמור בגין רצח, נגד שני צעירים תושבי העיר העתיקה בעכו, בעקבות קריסת הבניין בעיר, בה נספו חמישה מדייריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היום הוגשה לבית משפט השלום בחיפה הצהרת תובע על ידי ימ"ר חוף, בה הכריזה המשטרה על כוונתה להעביר את כל החומרים לפרקליטות, שתגבש את כתב האישום ביומיים הקרובים.

גורם המעורב בחקירה אמר לחדשות 2 Online כי "מדובר בחקירה סבוכה ומסועפת, שבה נחקרו עשרות חשודים". הגורם הוסיף כי "עדותו של אחד מהנחקרים שפכה אור על הפרשה, והובילה להתפתחות האחרונה ולהגשת כתב האישום".

שני החשודים שנעצרו, עדיין מכחישים כל קשר לאירוע. השניים טוענים שהגיעו לסייע בדקות הראשונות שלאחר הקריסה וכעת הם מצטערים על כך, מאחר ולטענתם הדבר הזה הוביל אותם למעצר.

אישום: הציתו וגרמו לקריסת הבניין
חמישה נספו בקריסה | צילום: חגי הקר, חדשות 2

"נבטל את כתב האישום על רצח"

עורך דינם של השניים, באסל פלאח, אמר לחדשות 2 Online כי הנאשמים כופרים בכל המיוחס להם. "אני מאמין שנוכיח את זה בהמשך ואף נגיע לביטול כתב האישום בגין רצח".

עו
עו"ד באסל פלאח | צילום: חדשות 2

ניצב משנה אלי אסייג, מפקד ימ"ר חוף, ציין כי "בחודשים האחרונים התנהלה חקירה מורכבת ורבת משתתפים, שחקרה עשרות עדים ומעורבים באירוע הפיצוץ". אסייג הוסיף כי "עם התגברות החשד שהאירוע נגרם באופן מכוון, מפקד המחוז הטיל את החקירה על היחידה ובמהלך החקירה עצרנו מספר חשודים והתגבשו הראיות שמחזקות את החשדות נגד השניים".

לטענת קצין המשטרה, החקירה שילבה חוות דעת מקצועיות שהובילו למסקנה כי השניים תכננו וביצעו את המעשים המיוחסים להם כדי לפגוע באנטנה שהוצבה על גג הבניין.