תאונת דרכים קטלנית, ארכיון (צילום: חדשות 2)
תאונת דרכים קשה, ארכיון | צילום: חדשות 2

לבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוגש כתב אישום נגד עלי אבו כף בן 20, הנאשם בהריגת אדם בתאונת דרכים בחודש שעבר ובפציעתם של שניים נוספים. אבו כף שמעולם לא החזיק ברישיון נהיגה, נהג ברכב על פי כתב האישום בצורה מסוכנת שהגיעה למהירות של 167 קמ"ש וגרם לתאונה הקטלנית.

אבו כף, שנפסל מלקבל או להחזיק רישיון במשך שלוש שנים, היה אמור להיות במעצר בית ביום התאונה. מסיבה שאינה ברורה, הוא יצא עם שלושה מבני משפחתו לנסיעה באזור באר-שבע.

על פי כתב האישום, במהלך הנסיעה התיישב אבו כף במושב הנהג ונסע ברכב לכיוון דימונה. כאשר הגיע לצומת שרה, הבחין ברכב מסוג טויוטה שעמד לפניו, וכאשר החלו בנסיעה על כביש מספר 25 החליט להתחרות עמו.

אבו-כף הגביר על פי כתב האישום את מהירות נסיעתו, נצמד אל הרכב השני וסינוור אותו בעזרת אורות גבוהים. בתגובה האט נהג הטויוטה את מהירותו וסימן לאבו כף לעקוף אותו, אך הנאשם המשיך לנסוע במרחק קצר אחריו.

הגיע למהירות 170 קמ"ש

בהמשך הנסיעה הגיע הנאשם למהירות של 170 קמ"ש והבחין שוב בנהג הטויוטה שניסה לחמוק ממנו. במטרה להדביק את הרכב, הגביר אבו כף את מהירות נסיעתו שוב והגיע ל-167 קמ"ש, זאת למרות שהמהירות המותרת בכביש עומדת על 90 קמ"ש.

הנאשם החל על פי כתב האישום, לעקוף את נהג הטויוטה כאשר הוא נוסע על השוליים הימניים ופגע בו בדופן הרכב. לאחר מכן נזרק רכב הנאשם, חתך את שני נתיבי הנסיעה והתהפך בשטח העפר שנמצא בשולי הדרך.

מואשם בשיבוש הליכי משפט

אחד מיושבי המכונית הועף מהרכב במהלך ההתהפכות ונמחץ למוות מתחת למכונית. נהג הטויוטה איבד גם הוא שליטה על הרכב, ופגע בעקבות המקרה בעמוד תאורה שקרס.

בעקבות התאונה הקשה שהביאה למותו של אחד מנוסעי המכונית, אבו כף מואשם בעבירות של הריגה, סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, הפרת הוראה חוקית, נהיגה בזמן פסילה, נהיגה ללא רישיון נהיגה תקף, נהיגה ללא פוליסת ביטוח תקפה הדחה בחקירה ושיבוש הליכי משפט.

 רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק