לא אמרו את המילה האחרונה: פרקליטות המדינה הודיעה הערב על כוונתה לפנות לבית המשפט העליון בעניינם של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, ומי ששימשה ראש לשכתו - שולה זקן. אולמרט זוכה בבית המשפט המחוזי מהמעשים שיוחסו לו בפרשות "מעטפות הכסף" ו"ראשונטורס". שני התיקים, לבקשת התביעה, יידונו מחדש בבית המשפט העליון - יחד עם פרשת "מרכז ההשקעות" שבה הורשע ראש הממשלה לשעבר בהפרת אמונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ככל שיתקבל הערעור על העבירות שמהן זוכה מר אולמרט, תבקש הפרקליטות לקבוע עונש הולם גם לעבירות אלה", נכתב בהודעה מטעם התביעה - שם הוסיפו כי "האישומים שמהם זוכה המשיב עסקו בביטויים שונים של התנהלות פסולה ואסורה מצידו בעת כהונותיו כנבחר ציבור ברמה הבכירה ביותר". בכל אחת מן הפרשות יוחסה למשיב עבירת מרמה והפרת אמונים כאשר השלד המרכזי בשתי פרשות אלו הוא ניצול מעמדו, סמכויותיו ואפשרויותיו לקבלת טובות הנאה שאסור היה לו לקבלן".

באשר לזקן, הבהירו שם כי היא "הורשעה בקבלת דבר במרמה שלא בנסיבות מחמירות, ועל כן תבקש הפרקליטות מבית המשפט העליון להחמיר בעונש שנגזר עלייה".

"רדיפה אישית ומרושעת"

פרקליט המדינה, משה לדור, הודיע לבאי כוחו של אולמרט כבר לפני כשלושה שבועות על הכוונה לערער על זיכויו. יועץ התקשורת של ראש הממשלה לשעבר, אמיר דן, מסר אז בתגובה כי "אין מאחורי הגשת הערעור דבר, מלבד רדיפה אישית ומרושעת נגד ראש הממשלה לשעבר".

בתגובה נכתב עוד כי "שלושה שופטים בבית המשפט המחוזי, בראשות נשיאתו, בחנו במשך ארבע שנים, אחת לאחת, את כל הראיות בתיק וזיכו את מר אולמרט בפרשת טלנסקי ובעוד שלוש פרשיות חמורות שיוחסו לו שלא בצדק. הזיכוי היה מהדהד, וכלל גם ביקורת חריפה על התנהלות הפרקליטות. במקום להפנים את הביקורת וללמוד את פסק הדין, על מנת שלא יחזור על עצמו לעולם מקרה שבו מודח ראש ממשלה מכהן שלא בצדק, מנסה פרקליט מדינה להציל את יוקרתו האישית ולהשיג לעצמו מקצה שיפורים".