דורון ממט, אזרח ישראלי שבתו נולדה לפני שלוש שנים וחצי בתהליך פונדקאות ארוך בארצות הברית, קיבל היום את הבשורה לה המתין זמן כה רב. בית המשפט אישר היום לו ולבן זוגו לאמץ את בתם ולמעשה להיחשב כהוריה החוקיים. עכשיו בני הזוג מבקשים מבית המשפט להכיר גם בהורות על בנם הנוסף שנולד בינתיים.

"זה יום חג עבורנו, המדינה מכירה בהורות של שנינו", אמר ממט בראיון לתכנית "שש עם". "המדינה ביקשה בדיקת רקמות כי היא מכירה רק באב הביולוגי ולא מכירה בהורה השני. נכנסנו לתהליך כזוג, אפילו לא ידענו מי האב הביולוגי. בן הזוג השני נכנס לתהליך אימוץ, ארוך, מייגע, שבסופו גם האב השני מוכר כאב הילד".

"למנוע את אותו התהליך עם הבן"

אבל כעת מבקשים ממט ובן זוגו להכיר בהורות על בנם הנוסף. "אנחנו מבקשים להימנע מהדרך הארוכה שבני הזוג עשו עם בתם", אומרת עו"ד יהודית מייזלס. "אנחנו רוצים למנוע את אותו התהליך. צריך לרשום את שניהם כהורים של שני הילדים. זה תהליך ארוך מאוד ולא ברור מדוע זה כך".

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר בתגובה: מדיניות רשות האוכלוסין וההגירה בכל הנוגע למתן מעמד לילדים שנולדו כתוצאה מתהליך פונדקאות בחו"ל, הינה אחידה הן לגבי יחידים והן לגבי זוגות מכל זוגיות שהיא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק