מבוכה בחיל האוויר: לבית הדין הצבאי של מחוז שיפוט חיל האוויר הוגש כתב אישום חמור נגד טוראי בחיל, בגין אונס חיילת, הטרדה מינית וביצוע מעשים מגונים בשתי חיילות נוספות. כולן, על פי האישום, שירתו איתו בבסיס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום, אנס הטוראי - ש.ג. בתפקידו - חיילת שמשרתת איתו בבסיס. הוא שמר יחד איתה לפנות בוקר בעמדה וביקש ממנה לשבת לידו. כשהסכימה, הוא החל לנשק אותה ולגעת בראשה, ואז הלכה מהמקום לחדר הקצין תורן. מיד לאחר מכן הוא הגיע אחריה, נעל את החדר ושאל למה היא התנגדה. לאחר שניסתה להימלט הוא סטר לה והיא החלה לבכות.

בתגובה, כך בכתב האישום, הוא משך בשיערה, הושיב אותה על הספה והחל לפשוט את בגדיו. לאחר מכן, הוא הכניס את איבר מינו לפיה, והורה לה לפשוט את בגדיה. כשנשארה רק עם תחתוניה, הוא גרר אותה לאחר איומים למיטה שהייתה במקום ואנס אותה למרות שהתנגדה בתוקף מספר פעמים. היא אף אמרה לו להשתמש בקונדום והוא סירב. לאחר שהגיע לפורקן הוא אמר לה: "פעם הבאה יהיה יותר כיף" - והלך מהמקום.

בשני מקרים נוספים, החייל כפה את עצמו על שתי חיילות והטריד אותן מינית. בין החודשים ינואר ופברואר השנה, מואשם החייל שהטריד מינית בבסיס חיילת למרות שאמרה לו כי אינה מעוניינת להיות עמו בקשר. הנאשם ביקש שתיתן לו נשיקת פרידה אך כשהיא סירבה הוא נשק על לחיה. בשעות הערב הגיע הנאשם לחדר האוכל בבסיס בזמן שהייתה במשמרת, עקב אחריה למחסן וניסה לנשק אותה בניגוד לרצונה.

באירוע אחר, הנאשם וחיילת נוספת שמרו בעמדת השמירה בבסיס, לפני המשמרת רכש החייל בקבוק ערק בקיוסק סמוך ושתה ממנו עם חייל נוסף. בשלב כלשהו הוא ביקש מהחייל השני לעזוב את המקום, חזר אל עמדת השמירה וחיבק את המתלוננת. בתגובה, היא הרחיקה את ידו ממנה וזזה ממקומה אלא שבהמשך הוא ניסה לחבקה פעם נוספת והיא בתגובה צעקה עליו ואמרה לו: "מה אתה עושה? מה אתה לא מבין רמזים?". בתגובה, כך בכתב האישום, ניסה הנאשם לנשק את החיילת, אחז בפניה ושאל אותה: "מה, את לא רוצה?", היא השיבה שיש לה חבר. בכתב האישום צוין כי "הנאשם ביקש סליחה אך מיד לאחר מכן החל לדבר אל המתלוננת באופן מזלזל עד אשר הסתיימה המשמרת".

עו
עו"ד חי הבר, מייצג את הנאשם | צילום: באדיבות המצולם

בתיעוד מחדר החקירות נראה החייל כשהוא מסרב לשתף פעולה עם חוקריו. הוא מיעט לדבר, אך בין היתר שאל האם נלקחו מהזירה דגימות דנ"א שיכולות להוות ראייה לכך שביצע את המיוחס לו.

עו"ד חי הבר, המייצג את הנאשם אמר בתגובה לחדשות 2 באינטרנט: "מרשי העביר לידי התביעה את גרסתו האמיתית, לפיה יחסי המין היו בהסכמה מלאה ותוך שיתוף פעולה מלא מצד המתלוננות כך שאין כל בסיס לביצוע עבירה שכזו". עוד ציין כי "אין זו הפעם הראשונה שבה אני נתקל בחקירה רשלנית ושטחית מצד הצבא בכל הקשור לתלונות על עבירות חמורות. נראה כי לא באמת מעניין את החוקרים מה אירע באמת אלא מבחינתם כאשר מוגשת תלונה אין זה ייתכן כי מדובר בתלונת שווא".