נגד ג', תושב ירושלים בן 57, הוגש הבוקר כתב אישום ראשון בפרשת הפדופיליה ברשת שנחשפה בשבוע שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התובע בתיק, עו"ד יניב בן-הרוש, הגיש יחד עם כתב האישום גם בקשה למעצר עד תום ההליכים לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה. העבירות המיוחסות ל-ג' הן ניסיון הטרדה מינית בקטין שטרם מלאו לו 15 שנים וניסיון מעשה סדום בנסיבות אינוס.

ג' שוחח בצ'ט מוכר ברשת עם סוכנת משטרתית שהתחזתה לילד בן 12. כדי להדגיש את גיל הילד שבשמו התייצגה אף בחרה הסוכנת את הכינוי: "עידן12".

ה"ילד" שאל: "עשית פעם עם גילי?" - ונענה בחיוב

כתב האישום מפרט את התוכן המיני הבוטה של השיחות שהתקיימו, לפי הפרקליטות, בין ג' לבין "עידן": "הנאשם פנה אל 'עידן' במסנג'ר. לשאלת 'עידן' מה הנאשם אוהב לעשות, ענה הנאשם: 'אני אוהב להתנשק והרבה מגע... אני אוהב לקחת את הזמן".

כדי לברר האם היה מעורב ג' במקרים דומים בעבר נשאל על ידי הסוכנת: "עשית פעם עם גילי?". הנאשם, לפי כתב האישום, השיב בחיוב - והגדיל לתאר בפירוט את המעשים המיניים שביצע לכאורה בקטינים.

ג', כך לפי כתב האישום, קבע בשיחת טלפון מפגש עם אותה סוכנת ואף הגיע אל הכתובת שנתנה, לו במטרה לקיים "עמו" יחסי מין. הנאשם נכנס לחדר המדרגות ועלה לקומה שנמסרה לו - שם נחרד לגלות שוטרים שעצרו אותו.

בהמשך נערך חיפוש במחשבו האישי של ג' שבו התגלו חומרים פורנוגרפיים פדופיליים.

מדובר בכתב האישום הראשון בפרשה החמורה, שבמסגרתה עדיין מתנהלים תיקים נגד 27 חשודים. בהמשך, צפויים גם הם לעמוד לדין - ככל הנראה כבר ביום ראשון הקרוב. רק שישה מבין החשודים עדיין מוחזקים במעצר, כשלחלקם מיוחסת פגיעה פיזית בפועל בקטינים.