האם לאחר 27 שנה חוזרת שוב הפרשה שזיעזעה את ישראל בשנות ה-80 לכותרות? בתום תקופה ארוכה של איסוף ראיות חדשות וחומרי חקירה נוספים, צפויה הבוקר להגיש הסנגוריה הציבורית בקשה למשפט חוזר בעניין שניים מהמורשעים ברצח החיילת דפנה כרמון שנאנסה, נרצחה והושלכה ביערות הכרמל בשנת 1982.

"זה המשפט החוזר הגדול ביותר שאי פעם עבדנו עליו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט גורם בסנגוריה הציבורית. "מדובר בפרשה שהתנהלה בצורה שערורייתית, בה גורמים בחקירה העלימו חומרים, שיקרו והוציאו הודאות בדרך לא דרך. הם פשוט לא צריכים להיות בכלא".

השניים שיעמדו הבוקר באור הזרקורים הם כמאל ומוחמד סביחי, שהורשעו יחד עם אחמד כוזלי ועאטף סביחי חמש שנים לאחר מציאת גופת החיילת. השניים האחרונים אף הורשעו ועאטף סביחי הורשעו גם ברציחתו של הנער דני כץ בשנת 1983.

"הרשעה על בסיס שקרים"

המשטרה, כך טוענת הסנגוריה, הפגינה התנהלות פסולה בחקירת השניים ויצרה עיוות דין חמור. "ההרשעה התבססה על שקרים והודאות שווא של השוטרים שנחקרו בבית המשפט", קובלים בסנגוריה.

מאוחר יותר היום צפויה להתקיים מסיבת עיתונאים, בה יחשפו ראיות חדשות שטרם הוצגו בבית המשפט, מסמכים וסרטוני וידאו. "הראיות נאספו, בין היתר, מתוך חומר החקירה שהועמד לעיונה של ההגנה, מתוך חומר שהוסתר מעיני ההגנה, ומתוך תיקי חקירה ותיקים משפטיים נוספים הנוגעים למעורבים בפרשה, ביניהם שוטרים", הסבירו נציגי הסנגוריה.

אחת מהפרשות המזעזעות של שנות ה-80

על פי עובדות כתב האישום נחטפה כרמון בידי הארבעה, שלאחר מכן אנסו ורצחו אותה באכזריות. רק שלושה שבועות לאחר האירוע המזעזע מצא רועה צאן את גופתה סמוך לצומת עוספיה.

לאחר שנתיים פוענחה הפרשה כולה, והמשטרה עצרה את כמאל ומוחמד סביחי. הם נידונו למאסרי עולם ולעונשים של 20 שנה בגין עבירת האונס ו-20 שנה נוספות בגין החטיפה. מאוחר יותר קצב הנשיא דאז את עונשם של השניים ל-35 שנים בלבד.

לאחר שריצה מוחמד סובחי שני שליש מתקופת מאסרו הוא פנה לוועדת השב"ס בבקשה להשתחרר, אך זו נדחתה כיוון שסירב להודות בביצוע העבירות בהן הורשע. 

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?