אין חשד? אפשר לבצע עליך חיפוש. אילוסטרציה
אין חשד? אפשר לעשות חיפוש. אילוסטרציה | צילום: רויטרס

היועץ המשפטי לממשלה קורא להעניק סמכויות חדשות למשטרה במסגרת המלחמה בגל האלימות האחרון. במכתב ששיגר עו"ד ויינשטין ליו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת, מבקש היועץ לקדם במהירות את הליכי החקיקה של "חוק המישוש", שיאפשר לשוטרים לבצע חיפוש במקומות הומי אדם ומועדים לאלימות על אנשים ובכליהם - גם אם אין חשד שביצעו פשע או שהם נושאים עליהם נשק.

"מטרתו של התיקון לחוק: לאפשר למשטרה להתמודד עם תופעת האלימות באופן מניעתי ובכך לשמור על ביטחון הציבור, זאת בעיקר במתחמי בילוי וריכוזי קהל, בהם קיים חשש מוגבר למופעים של אלימות", כתב עו"ד וינשטיין לח"כ דוד רותם, יו"ר ועדת חוק חוקה ומשפט.

לא יערער, ויינשטיין
היועמ"ש וינשטיין | צילום: חדשות 2

היועץ המשפטי לממשלה הסביר את ההצעה: "מדובר בהצעת חוק אשר נועדה להגביר את תחושת הביטחון האישי של אזרחי המדינה ותושביה, באמצעות הרחבה הכלים הנתונים בידי המשטרה לשם מניעת אלימות לרבות מתן אפשרות לחיפוש בגופו של אדם, בגדיו וכליו במקרים מסוימים, גם בהעדר חשד קונקרטי לביצוע מעשה אלימות על ידי אותו אדם, באופן שמוסיף על הסמכויות הקיימות של המשטרה".

אם ההצעה תתקבל, המשמעות היא ששוטרים יוכלו לחפש בתיקים ועל גופם של אנשים המגיעים להופעות המוניות או מבלים במרכזי בילוי, גם בלי חשד להימצאות כלי נשק או חשש שהנבדק יבצע מעשה אלים. "אירועי האלימות במחוזותינו מטרידים ביותר, אני סבור כי ראו להחיש את קידומה של הצעת החוק", סיים היועץ המשפטי את פנייתו. ההצעה תועבר לדיון בוועדה ואם יימצא לה רוב היא תעלה להצבעה בכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק