חשד: הכו את ילדיהם וחנקו אותם
מסכת התעללות מחרידה. צילום ארכיון | צילום: חדשות 2

מקרה חמור ביותר של התעללות של אב בשתי בנותיו נחשף היום בבית המשפט המחוזי בירושלים, שהטיל עונש מאסר של 12 שנות מאסר על אב לשבעה בן 33 מאזור ירושלים. במהלך משפטו טען הנאשם כי מעשיו נבעו מרצון לחנך את ילדיו, אולם השופט אמנון כהן קבע בגזר הדין: "דנתי במאות תיקים בעבירות אלימות במשפחה, והמקרה דנן הינו ללא כל ספק החמור מכולם".

האב שנישא בשנית נהג להתעלל בשתי בנותיו בנות ה-11 וה-13 מנישואיו הקודמים במשך שנתיים. כתב האישום נגדו מגולל שרשרת של מעשי אלימות קשה שהפעיל נגד הבנות הצעירות רק משום שהעירו את אחיהן הקטן משנתו. מלבד מכות קשות בכל חלקי גופן באמצעות מקל, מתואר כיצד חישמל את בתו באמצעות כבל חשמלי שחיבר לחשמל – במטרה "לחנך אותה".

בפעם אחרת, חשד שאחת הבנות גנבה נגן MP3 והחליט לגזור את שיערה לתספורת קצוצה כעונש על מעשיה לכאורה. גם כאן חזר על עצמו השימוש בחשמל. האב "קשר את ידיה ורגליה של ל' והכניס אותה לאמבטיה מלאת מים, ולאחר מכן לקח כבל חשמלי, חיבר אותו לחשמל וחישמל באמצעותו את ל' על ידי הכנסת הכבל לאמבטיה".

השופט: "קולן של הבנות מהדהד לנגד עיני"

השופט אמנון כהן התקשה להסתיר את הזעזוע מהודאתו של האב במעשים שיוחסו לו, מלבד בשימוש בכבל החשמלי. "לא אגזים אם אומר, כי דנתי במאות תיקים בעבירות אלימות במשפחה, והמקרה דנן הינו, ללא כל ספק, החמור מכולם. כמו כן, נראה, כי גם בפסיקה קשה למצוא מקרי התעללות אכזריים ומזוויעים כמו במקרה דנן", כתב בהחלטתו.

"קולן של הבנות מהדהד לנגד עיני, גם בעת כתיבת גזר הדין, ולפיכך, אני מוצא לנכון לצטט מעט מדבריהן במהלך גביית הודעותיהן בפני חוקר הילדים", הוסיף השופט כהן. "ל' סיפרה, כי החישמול 'מקפיא את האדם' , גם מנהלת בית הספר, לאחר שהבחינה בסימני אלימות, העידה, כי "ראיתי דברים שאי אפשר לתאר אותם ואי אפשר לשתוק ולא לדווח"'.

כתוצאה מהתערבותה של מנהלת בית הספר, ולאחר התערבות גורמי הרווחה, נלקחו הבנות לבית החולים. בנוסף, השתיים סובלות מפגיעה נפשית קשה שדורשת טיפול פסיכולוגי ארוך טווח. בגזר הדין נלקחו בחשבון גם עבירות נוספות של האב, ששהה בישראל שלא כחוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק