נוסעים במונית? עכשיו תשלמו יותר
לא מסכים להפעיל מונה? תחשוב פעמיים | צילום: חדשות 2

נהגי מוניות מסיעים ביום עשרות נוסעים ולפעמים מאבדים את הסבלנות. החלטה שניתנה היום בבית המשפט באשקלון אולי תגרום להם לחשוב פעמיים. שופטת בית משפט השלום באשקלון דליה קליימן קבעה כי נהג מונית שהורה לנוסעת ל"עוף מהמונית" יפצה אותה בסכום של אלף שקלים.

בנוסף לכך נקנס נהג המונית ב-3,000 שקל וחוייב לחתום על התחייבות של 5,000 שקל להימנע מלעבור עבירה דומה פעם נוספת במשך שלוש שנים.

מהכרעת הדין עולה כי הנוסעת ביקשה מנהג המונית להסיעה בנסיעה מיוחדת (ספיישל) מקניון גירון באשקלון לרחוב הוורדים בעיר. נהג המונית סירב לבקשתה להפעיל מונה בטענה כי "באשקלון יש מחיר נסיעה קבוע של 17 שקלים". בתגובה לבקשתה החוזרת של הנוסעת להפעיל מונה צעק לעברה הנהג כי המונה מקולקל והורה לה "לעוף מהמונית". הנוסעת נאלצה לרדת מהמונית.

"מדובר בזלזול באושיות החוק"

הנוסעת לא ויתרה. היא הגישה תלונה למפקח על התעבורה במשרד התחבורה על התנהגותו של נהג המונית. בעקבות חקירת התלונה החליט משרד התחבורה להגיש תביעה לבית המשפט נגד נהג המונית.

"מדובר בעבירות חמורות שיש בהן יותר משמץ של זלזול באושיות החוק", ציינה השופטת בהחלטתה. "במקרה כגון זה גובר האינטרס הציבורי על הנסיבות האישיות".

במשרד התחבורה מציניים כי בשנה האחרונה בלבד הוטלו קנסות של מאות אלפי שקלים על נהגי מוניות שפעלו בניגוד לתקני התעבורה. ברוב המקרים נענה בית המשפט לבקשת משרד התחבורה ופסק גם פיצוי אישי גבוה לנוסעים שנפגעו מהתנהגות הנהגים.

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?