הגבר הודה ושחזר את המעשים (אילוסטרציה)
"ריגוש גדול יותר". הסמנכ"ל בביהמ"ש | צילום: חדשות 2

14 שנות מאסר נגזרו היום (ד') על סמנכ"ל בחברת היי טק שהורשע בביצוע עבירות מין ב-29 ילדים וילדות דרך האינטרנט. מיד עם מעצרו, הוא סיפק לחוקרים הצצה נדירה לעולמו המעוות. לידי חדשות 2 הגיעו עיקרי הודאתו של האיש, שבית המשפט קבע כי "פעל בשיטתיות ובמניפולטיביות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לפני 13 שנים התחלתי לצ'וטט דרך ה-ICQ", סיפר האיש לחוקרים. "בהתחלה הייתי אני עצמי, דיברתי עם נשים בוגרות בנושא מין. באיזשהו שלב הבנתי שאני יכול להשיג יותר אם אני מתחזה לבחורה. הכוונה ליותר פתיחות בנושא מין. המטרה שלי הייתה סיפוק מיני". לכשנשאל בנות כמה היו הנשים שעמן דיבר, השיב: "הרוב היו בוגרות".

הוא לא סיפק לחוקרים את התאריך המדויק שבו התחיל לשוחח עם הקטינות. "זה היה גם מהעבודה וגם מהבית", גילה, והוסיף כי התחיל לדבר עמן כי רצה "להגדיל את העניין או הסיפוק. הכל התחיל להיות שגרתי. ידעתי שפדופיל שוכב עם ילדים, מתאכזר אליהם. הבנתי שזה לא בסדר. ההרגשה שלי כשזה נגמר תמיד הייתה לא טובה".

"עונש חמור". עו"ד אורן | צילום: חדשות 2

"כינו אותך סוטה?"

כשנשאל האם כמה מהנשים עמן היה בקשר קיללו אותו וכינו אותו "סוטה", השיב: "כן, בטח", ואמר כי אתרים המציגים תוכן פורנוגרפי רגיל אינם מספקים אותו: "זה היה ריגוש גדול יותר".

בקור רוח מטריד סיפק איש ההיי טק את תיאור "שיטת העבודה" שלו: "אני נכנס כל פעם עם שם אחר, מחפש על פי שם, שולח בקשות חברות, חלק קטן מאשר, מתחיל לדבר או אומר שהגעתי בטעות ואז אני מושך את השיחה לכיוון מיני". בדבריו, ציין כי גילן של הבנות "כמעט אף פעם לא הפריע, למעט מתחת לגיל מסוים שהוא 10".

פרקליטו של האיש, עו"ד משה אורן, אמר כי "מדובר בעבירות וירטואליות בלבד, וביחס אליהן - העונש שנגזר הוא חמור ביותר. היו כבר מקרים בעבר של נאשמים שנפגשו עם מתלוננות לאחר ששוחחו עמן באינטרנט וביצעו בהן עבירות חמורות שלא קיבלו עונשים כאלה חמורים".