שלב העדות המפלילה: משפטו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט התחדש הבוקר בבית המשפט המחוזי בירושלים. מדובר בדיון דרמטי עבורו, שכן היום צפויה להעיד נגדו מתאמת הנסיעות שלו לשעבר, שהיא גם העדה המרכזית בפרשת ראשון טורס: רייצ'ל רז ריסבי.

בתחילת הדיון, הכריע בית המשפט בבקשת פרקליטיו של אולמרט, ופרקליטיה של ריסבי, לדחות את עדותה במשפטו, בפרשת ראשון טורס, שתוכננה להיום. בית המשפט דחה את הבקשה והורה לקיים את העדות כמתוכנן.

במקום נאום הגנה - נאום מדיני

אולמרט ניצל את נוכחות העיתונאים שהגיעו לסקר את משפטו, אך במקום להתייחס למשפט ולעדותה של ריסבי, הוא ניצל את ההדזמנות לשאת נאום קצר על הנושא המדיני.

"עם ישראל נמצא בתקופה של שינויים שצריכים לעורר תקווה גדולה בפי כולנו", אמר ראש הממשלה לשעבר. "הדבר החשוב הוא שמתחיל משא ומתן לשלום. אני מאמין במשא ומתן, אני מאמין בשלום ואני רוצה לברך את ראש הממשלה נתניהו על הצעד הזה ולאחל לכל עם ישראל שבמהלך השנה הזו נזכה לשמוע בשורות טובות שהן שאיפה של כל אזרח במדינת ישראל, ושל השכנים הפלסטינים שלנו". אולמרט סיים את דבריו באיחולים לשנה החדשה ואמר "ברצוני לאחל שנה טובה לכולנו".

החשש העיקרי של אולמרט ופרקליטיו מפני עדותה של ריסבי רז, הוא שהעדות עלולה להפליל את אולמרט בניצול תשלומים כפולים עבור נסיעות, מגופים שעבורם הרצה. עורך דינה אשר אוחיון ביקש לדחות את מתן העדות כיוון שהיא עלולה לדעתו לחשוף את קו ההגנה שלה. פרקליטי אולמרט הצטרפו לבקשה בטענה שעדותה עלולה להיפגע מחשש של ריסבי שעדותה תשמש נגדה במשפט שמתנהל נגדה.

כתב האישום נגד ריסבי הוגש בחודש יולי 2009 ובו נטען כי בתפקידה כמתאמת נסיעות, סייעה לאולמרט לרמות גופים שמימנו את נסיעותיו ברחבי העולם כדי לקבל מהם מיון גבוה מהדרוש. על פי כתב האישום, אולמרט ניצל את עודפי המימון למימון הוצאותיו הפרטיות.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק