אילוסטרציה
איים שיתאבד עם סכין יפנית. אילוסטרציה | צילום: Everything I Do, Shutterstock

בבית משפט השלום בתל אביב ניתנה היום הכרעת דין תקדימית, במסגרתה הורשע תושב תל מונד בעבירה של סחיטה באיומים - לאחר שאיים על זוגתו שאם תעזוב אותו, הוא יתאבד.
בכך הכיר לראשונה בית המשפט בכך שסחיטה רגשית בין בני זוג, מתגבשת לעבירה של סחיטה באיומים.
השניים ניהלו קשר רומנטי במשך כשנה וחצי. בתחילת 2010 ביקשה האישה לסיים את הקשר - ואז החלה מסכת האיומים מצידו של הגבר א', בשיאה אף ניסה להתאבד לנגד עיניה של זוגתו לשעבר.

במשך ארבעה חודשים הניח א' על מפתן דלתה באובססיביות עשרות מכתבים, שלח לה מאות מסרונים בטלפון הנייד ויצר עמה קשר ישירות ובעקיפין, דרך קרוביה, למרות צו הרחקה שהוצא נגדו. באחת הפעמים אף שלח לה מעטפה ובה שתי חרבות, שסימלו את כוונתו להתאבד אם תעזוב אותו.

הצמיד סכין יפנית לצווארו

הגבר ידע שבעלה הקודם של המתלוננת התאבד בתלייה, בשל חובות וקשיים כלכליים ואיים שיעשה כמוהו. "כל פעם שביקשתי ממנו ללכת, הוא לקח חגורה סביב הצוואר שלו ומשך אותה", תיארה בבית המשפט. בהזדמנות אחרת, "זה היה עם סכין יפנית".

בהכרעת הדין תיאר השופט בני שגיא את המשפט. את א' ייצג בהתחלה עורך דין מטעם הסנגוריה הציבורית ובמהלך המשפט הוחלפו לבקשתו לא פחות מחמישה סניגורים, מפני שהוא חשב שהם משתפים פעולה עם התביעה.

"לאורך ההליך כולו הציף הנאשם את בית המשפט בבקשות רבות, בהן חזר פעם אחר פעם על מגוון טענותיו לפיהן גורמים רבים עשו יד אחת על מנת להוביל להרשעתו", כתב השופט. "לפרקים דומה היה כי הנאשם בנה לעצמו תסריט דמיוני, במסגרתו העניק לעצמו את תפקיד האזרח הנרדף על ידי הרשויות השונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק