זירת האירוע, בחודש שעבר
זירת האירוע | צילום:

כתב אישום הוגש הבוקר (ו') בבית המשפט המחוזי לנוער בירושלים נגד ארבעה נערים מבית אל, ערד ויישוב בבנימין בגין הצתה והשחתת רכוש ממניע גזעני. על פי כתב האישום, הם הציתו בית קפה בבעלות ערבית וריססו במקום "נקמה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום, הקטינים תכננו מראש לגרום נזק לבית הקפה בכפר הפלסטיני דורא שבאזור חברון ממניע גזעני. לפנות בוקר, לפני כשבועיים, הם יצאו לבצע את המעשה כשהם מסתירים את פניהם בחולצות שעטפו את ראשיהם, לובשים כפפות ומחזיקים תרסיס צבע שחור.

בית הקפה נמצא בחורשה ובו מבנה ארעי, שתי ספות וכורסאות ומולן בד לבן המשמש כמסך להקרנת שידורי טלוויזיה. הנערים כתבו על דלת המבנה את המילה "נקמה", הציתו אש בכורסאות ובספות ונמלטו מהמקום. הם נעצרו לאחר חקירה של השב"כ ומשטרת מחוז ש"י.

"המניע - גזענות" | צילום:

כתוצאה מההצתה פרצה שריפה שכילתה את הספות ויריעות הבד, וגרמה נזק כבד למערכת החשמל של בית הקפה. את ארבעת הנאשמים בהצתה מייצגים עורכי הדין עדי קידר וארז בר צבי מטעם ארגון "חוננו". הארבעה מכחישים את המיוחס להם.

מארגון "חוננו" המייצג את הנערים נמסר בתגובה להגשת כתב האישום: "מעבר לכך שהארבעה מכחישים את המיוחס להם ויש לבחון היטב את חומר הראיות בתיק, האירוע המדובר התרחש יממה לאחר שערבים הציתו ושרפו כליל מבנה מגורים במאחז מעלה הארבעה הסמוך לכפר דורא אל קרע".