אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

נהג שיכור עם רישיון פסול, ברח משוטר, עבר באדום וגרם לתאונה: לבית המשפט המחוזי בחיפה הוגש היום (א') כתב אישום חמור נגד מוחמד יוסף דאוס, בן 50 מחיפה, בגין חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, הפקרה, נהיגה בשכרות, נהיגה בפסילת רשיון, חציית צומת ברמזור אדום ועבירות נוספות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

על פי כתב האישום, לפני כשבועיים נהג דאוס, שרישיון הנהיגה שלו פסול, ברכבו תוך שהוא שיכור וללא תעודת ביטוח. לפתע, סטה מנתיב נסיעתו, עבר על אי תנועה, וחסם ניידת משטרה. השוטר אותת וקרא לו לעצור בצד, אך הוא רק הגביר את מהירות נסיעתו וניסה להימלט תוך שהוא מזגזג בין מכוניות.

בצומת רחוב העצמאות ושדרות בן גוריון בחיפה עבר דאוס לנתיב המיועד לתחבורה ציבורית, וחצה את הצומת ברמזור אדום. לאחר מכן הוא עבר לנתיב ההפוך, ונסע נגד כיוון התנועה.

ברח ברגל וניסה להסתתר

הוא פגע ברכב והעיף אותו למדרכה הסמוכה, ולאחר מכן פגע במונית. שלושה בני אדם נפצעו כתוצאה מהפגיעות, ביניהם דאהוד מחמיד, בן 19, שעדיין מאושפז במצב קשה בבית החולים רמב"ם בעיר.

מכתב האישום עולה כי לאחר התאונות, דאוס הפקיר את הפצועים ונמלט מהמקום רגלית, כשהוא בעצמו פצוע ברגלו. הוא ניסה להסתתר בחלק האחורי של מגרש מוניות, כ-200 מטרים ממקום התאונה, אך שם אותר על ידי המשטרה.

הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו של דאוס עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.