אחרי כישלון הסיכוי האחרון להסדר בפרשת ההפרדה בעמנואל, בג"ץ יכריע הבוקר בשאלת הפעלת צווי המאסר שהוצאו נגד אמהות התלמידות בבית הספר "בית יעקב". הדיון נקבע לשעה 10:00 בבוקר, ובסופו צפוי בית המשפט להחליט האם האמהות תצטרפנה לבני זוגן, שמרצים מאסר בבית הכלא "מעשיהו" מיום חמישי האחרון.

רוצים לקבל עדכון על פרשת ההפרדה בין התלמידות בעמנואל? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אם בית המשפט יחליט שיש לבצע את צווי המאסר, האמהות יישלחו לבית הכלא "נווה תרצה", שם יחלו לרצות את המאסר בגין ביזיון בית המשפט לתקופה של שבועיים. כזכור, ביום חמישי האחרון החליטו האמהות לא לקיים את הצו על דעת עצמן ונותרו בביתן.

העתירה לא נמשכה - המו"מ התפוצץ

אמש הגיעה הפרשה למשבר נוסף כאשר בית הדין הרבני, ששימש כבורר בין הצדדים, הודיע כי הוא מבטל את הדיון בתיק. זאת, לאחר שהחלטתו למשוך את הבקשה נגד ביזיון בית המשפט לא התבצעה.

"יואב ללום לא קיים את צו בית הדין למשוך את עתירותיו מבית המשפט ונעשה שימוש פסול בהחלטת בית הדין בתקשורת", נכתב בהודעה שפרסמו הדיינים. "על כן, רואה בית הדין את הדבר כהפרה של החלטת בית הדין והדיון שנקבע היום בטל".

מוקדם יותר הפתיע בית הדין הרבני בירושלים כשפסק כי נאסר על אנשי חסידות סלונים בעמנואל לעשות הפרדה כלשהי בין תלמידות או תלמידים, וכי על כל הילדים בחינוך העצמאי - להתאחד בשנת הלימודים הבאה בכיתה אחת, עד להוראה אחרת.

ההפתעה הייתה כפולה ומכופלת, בהתחשב בכך שהחסידים - הורי התלמידות האשכנזיות - הם אלה שמלכתחילה פנו לבית הדין הרבני, במטרה שיורה ליואב ללום, יו"ר עמותת "נוער כהלכה" ומגיש העתירה לבג"ץ, למשוך את עתירתו לאלתר.

סערת הפרדה בעמנואל - סיקור מיוחד:

עמנואל: פיצוץ בבוררות של בית הדין הרבני

צפו: הדיון בבג"ץ הסתיים בצעקות של החרדים

ההורים בעמנואל: "כמו שהלכו למשרפות - נלך לכלא"

האמהות מתחמקות ממעצר: "לא מסוגלות"