אין שכ
שופט העלים מיסים ב-200 אלף שקל. אילוסטרצ | צילום: שאטר סטוק

שופט ממרכז הארץ העלים מס בסך מאות אלפי שקלים במשך שמונה שנים. ההעלמה התגלתה במקרה, כשרשות המסים ערכה לבנו ביקורת אקראית. השופט פרש מתפקידו וככל הנראה, יחויב בתשלום כופר.

במסגרת ביקורת אקראית שנערכה לבנו של שופט בית משפט השלום בתל אביב דן מור, עלה חשד לכך שהכנסות מהשכרת נכס מסוים בבעלותו, דווחו בין השנים 2000-2007 כהכנסה של בנו, למרות שבפועל הועברו לשופט. בעקבות כך, הצליח השופט להימנע מתשלום מס בסך 211,000 שקל לאורך השנים.

לאחר בחינת הדברים אישר היועץ המשפטי לממשלה פתיחה בחקירה כנגד השופט מור, שבמסגרתה נחקר השופט מור באזהרה. הודעה על כך נמסרה בשעתו לנשיאת בית המשפט העליון. החקירה בוצעה בידי משטרת ישראל ולא בידי רשות המיסים, עפ"י הנחיית היועמ"ש, נוכח פרסומים בדבר "מערכת יחסים עכורה" בין השופט מור ורשות המיסים על רקע פסקי דין שניתנו על ידו.

לאחר קבלת חוות דעת פרקליטות המדינה, החליט היועץ המשפטי לממשלה כי קיימת תשתית ראייתית לכך שהשופט מור ביצע לכאורה עבירות על פקודת מס הכנסה בכך שלא דיווח על ההכנסה מהשכרת הנכס. לגבי בנו של השופט מור הוחלט לסגור את התיק.

בעקבות ממצאי החקירה, הודיע השופט מור על הסכמתו לפרוש מכהונתו, וביקש לשלם קנס כספי ככופר. היועץ המשפטי החליט לקבל את הבקשה, משום שכך נהוג עם כל אזרח מן השורה. עם זאת, ההחלטה הסופית בדבר סיום ההליך הפלילי בתשלום כופר ושיעור הכופר שיוטל, אם יוטל, תיקבע על ידי ועדת הכופר ברשות המיסים בהתאם למדיניות הנוהגת במקרים דומים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק