יגאל עמיר. יישאר בבידוד | צילום: חדשות 2

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה החליט על המשך החזקתו בבידוד של יגאל עמיר, רוצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, למשך חצי שנה נוספת. עם זאת, הנחה השופט את שב"ס לפעול להגדלת מספר המפגשים בין עמיר לאסירים אחרים לצורך לימודי קודש, ולהגדלת מספר המשתתפים בכל מפגש.

רוצחו של ראש הממשלה המרצה עונש מאסר עולם בלתי קצוב, מוחזק בבידוד כבר 16 שנה. בהחלטת בית המשפט היום צוין, כי על פי מידע שקיים בשב"ס, נדרשת החזקתו של עמיר בבידוד, כדי לשמור על שלומו וביטחונו מפני אסירים שמאיימים לפגוע בחייו.

בנוסף מעריכים גורמי הביטחון, כי החזקתו של עמיר בהפרדה נדרשת לשם שמירה על ביטחון המדינה ולשמירה על ביטחונם של אחרים, מכיוון שקיימים פעילי ימין נוספים המזדהים עם עמיר ועם רעיונותיו.

"אין להקל ראש בחשש לפגיעה בחייו של עמיר"

בהחלטתו, כתב סגן נשיא בית המשפט השופט אברהם טל, כי "לאור ההערכות גורמי הביטחון, קיים חשש שאם עמיר יוחזק בחברת אסירים אחרים, הוא יפיץ בקרבתם את משנתו האלימה והקיצונית, שכן במהלך מאסרו הוא הפר את המגבלות שהוטלו עליו בכל הקשור לקיום ראיונות עם כלי התקשורת".

עוד קבע השופט כי "אין להקל ראש בחשש לפגיעה בשלומו של עמיר על ידי אסירים אחרים שדורשים לפגוע בו". בנוסף, ציין השופט טל כי המידע הספציפי שהוצג בפניו, בדבר ניסיון פגיעה ממשי בעמיר, מחזק קביעה זו. "יש בסיס לחשוש שאסירים שרואים בחומרה את מעשיו של עמיר ואת מניעיו, יתנכלו לו אם ישהה בחברתם", כתב .

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק