מדינת ישראל נגד משה קצב - הכרעת הדין: בפעם הראשונה בתולדות מדינת ישראל שדמות ציבורית מהמעלה הראשונה נאשמת בעבירות כה חמורות. הרכב של שלושה שופטים ימסור היום את החלטתו, ויקבע האם הנשיא לשעבר אשם או זכאי בביצוע אונס ועבירות מין בשלוש נשים שעבדו תחתיו. כאן בחדשות 2 באינטרנט נעביר את כל הפרטים, הדיווחים והעדכונים במשדר מיוחד.

רוצים לקבל עדכון לפייסבוק שלכם כשיוכרע דינו של קצב? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט 

הפרשה החלה ביולי 2006. קצב התלונן בפני היועץ המשפטי לממשלה על ניסיון סחיטה מצד עובדת לשעבר במשרדו, אך עד מהרה הפך ממאשים לנאשם, לאחר שמספר תלונות הוגשו נגדו בגין עבירות מין שונות. במרכז הפרשה עמדו א' ממשדר התיירות וא' מבית הנשיא שהעלו טענות בדבר אונס והטרדה מינית.

בינואר 2007 נפתחה נגד הנשיא חקירת משטרה שהובילה לגיבוש טיוטת כתב אישום. במשך כל הזמן הכחיש קצב את המיוחס לו שוב ושוב ויצא בנאום חריף נגד התקשורת. כחצי שנה אחר כך התפטר מתפקידו.

באפריל 2008 הפתיע קצב, כשברגע האחרון, כשנדמה שהפרשה מגיעה לסיומה, החליט לדחות את הסדר הטיעון אליו הגיע בהסכמה עם הפרקליטות - והצהיר כי הוא בוחר לעמוד לדין במקום.

במרס 2009, לאחר שהיועץ המשפטי מזוז החליט להעמידו לדין בגין עבירות מין חמורות, כינס קצב מסיבת עיתונאים נוספת ובה תקף ארוכות את התנהלותו והשתלח שוב בעיתונאים. "אני מתאר לעצמי שעוד רבים במדינה עוברים את הייסור הזה כמוני. שבוע לאחר מכן הוגש כתב האישום נגד קצב.

בספטמבר 2009, נפתח משפטו של קצב בבית המשפט המחוזי בתל אביב, בהרכב של שלושה שופטים בראשות השופט ג'ורג' קרא. השופטים דוחים את בקשת סניגוריו של של קצב לפסול עצמם מלשפוט בתיק.

סעיפי האישום נגד קצב:

אונס ומעשה מגונה, א' ממשרד התיירות - על פי כתב האישום, במהלך אפריל 98' הגיע קצב לדירתה של א'. כשנכנסו יחד לדירה, נצמד קצב אל גופה אך היא עצרה אותו. באותו החודש בלשכתו של קצב, על פי כתב האישום, נגע קצב בחזה של א', הפשיט אותה בכוח מבגדיה, משך אותה לרצפה ואנס אותה. ביוני 98', כך על פי האישום, קצב אנס אותה שוב בפגישה במלון פלאזה בירושלים.

הטרדה מינית, ה' מבית הנשיא - על פי כתב האישום, במהלך נובמבר 03' חיבק קצב את ה' חיבוק ממושך והצמיד אותה אל גופו, זאת בבית הנשיא. מעשה זה חזר על עצמו כמה פעמים בלשכתו של קצב.

מעשה מגונה והטרדה מינית, ל' מבית הנשיא - על פי כתב האישום, נהג קצב לומר לל' כי היא "חמודה ויש לה עיניים יפות". באחת ההזדמנויות צבט אותה קצב בלחייה, וביום הולדתו ה-60 חיבק אותה ממושכות בלשכתו בבית הנשיא.

הטרדת עד ושיבוש מהלכי משפט, ל' מבית הנשיא - על פי כתב האישום, לאחר חקירתה של ל' במשטרה, זימן אותה קצב ללשכתו וניסה לשוחח עמה על הגירסה שנתנה במשטרה.

הנשיא אנס - סיקור מיוחד:

הנשיא לשעבר קצב הורשע באונס ועבירות מין

התובעת במשפט: "זה לא יום שמח"

משפחת קצב: "נמשיך להילחם"

הפגנות נגד קצב מחוץ לבית המשפט

א' מבית הנשיא: "מאושרת מההחלטה"

כתב האישום: מדינת ישראל נגד משה קצב

נאום האימים: קצב נגד ערוץ 2