קצב עם פרקליטו עו
קצב ופרקליטיו. הערעור - בזמן | צילום: רויטרס

בית המשפט העליון דחה הבוקר את בקשת עורכי דינו של נשיא המדינה לשעבר משה קצב, שביקשו לשנות את מועד הדיון בערעור על הכרעת דינו וגזר דינו בשל החופשה השנתית של הפרקליטים, בחודש אוגוסט.

"עם כל ההבנה לרצונם של הסנגורים לצאת לחופשה עם בני משפחותיהם בימי הפגרה, הרי על הכף האחרת של המאזניים מצויים מכלול השיקולים עליהם עמדתי", נכתב בהחלטה. "ישנו צורך בשמיעת הערעור בתוך פרק זמן קצר יחסית וכן צורך לייחד לשמיעת הערעור מספר ימי דיונים מלאים, בהינתן העומס על יומן בית המשפט".

"בית משפט זה עשה מאמץ על מנת לקבוע את הערעור שבכותרת לשמיעה בימי הפגרה, במטרה למזער ככל הניתן פגיעה במתדיינים אחרים שתיקיהם כבר קבועים ביומן בית המשפט והם ממתינים בתורם להישמע. בהתחשב בכל אלה, אינני רואה להיעתר לבקשת הסנגורים להימנע משמיעת הערעור בימי הפגרה", צוין עוד.

"לא מנסים להרוויח זמן, ביקשנו דווקא להקדים"

אחד מסנגורי קצב, עו"ד אבי לביא, הגיב הבוקר בגלי צה"ל להחלטה והבהיר כי הפרקליטים לא ביקשו לדחות את הדיון לאחרי אוגוסט ו"להרוויח זמן" לכאורה, אלא דווקא ביקשו להקדים את הדיון. "ביקשנו לקיים את הדיון באזור יולי כשמתחילה הפגרה, ואז כל הסנגורים שעבדו כל כך קשה יוכלו לנפוש עם המשפחה". לדבריו, בית המשפט סירב להקדים את הדיון בערעור.

בתוך כך, ביקשו אמש סנגוריו של הנשיא לשעבר שהורשע באונס ובסדרת מעשים מגונים, להרחיב את הרכב השופטים שידון בערעור - משלושה, מרים נאור, עדנה ארבל וסלים ג'ובראן, לחמישה. בבקשה להרחיב את ההרכב, טוענים סנגוריו של קצב כי זהו תיק חריג שעוסק בסוגיות משפטיות מורכבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק