טקסס: בן 6 הביא אקדח לביה
איים לירות בשופט. אילוסטרציה | צילום: Alexander Lukatskiy, Shutterstock

לבית המשפט המחוזי בכפר סבא הוגש הבוקר כתב אישום נגד אלפרד מרש, תושב פתח תקווה, שאיים, כך נטען, על שופט.

על פי כתב האישום, מרש ורעייתו ליז החלו לפני מספר חודשים בהליך גירושים, במסגרתו הגישה האישה תביעה לתשלום מזונות. לפני יומיים נערכה פגישה בין מרש לבין עורכת דינה של אשתו, עו"ד עדי אברמוב, שמטרתה הייתה להגיע להסדר פשרה בתביעה.

בפגישה אמר מרש כי הוא יירה בשופט אם יפסוק לו סכום של 4,000 שקלים לחודש, דמי מזונות. "אם מישהו יירה בשופט זה אני, אני אשרוף את המקום הזה", אמר מרש לעורכת הדין.

לאחר שהשמיע באוזניה את האיומים, החליטה עו"ד אברמוב בצעד חריג לדווח על המקרה למאבטח בית המשפט. בתגובה לאיומים עצרה המשטרה את מרש שהובא היום בפני שופט להארכת מעצרו. "אנו עדים כיום להחרפה באלימות כלפי היושבים בדין אשר סופגים אלימות מילולית ופיזית מאותם עבריינים, שאינם מרוצים מהחלטות שיפוטיות כאלו ואחרות", כתב עו"ד אריה עדו מפרקליטות מחוז מרכז בבקשה להארכת המעצר עד תום ההליכים.

"דורית ביניש מושחתת של השופט פיליפ מרקוס"

לפני שבועיים הוכה עולם המשפט בתדהמה כשבמהלך דיון בבית המשפט העליון בירושלים הותקפה נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש, כשאחד המבקרים באולם הדיונים זרק עליה נעל ופגע בפניה. השופטת יצאה מיד מאולם בית המשפט. לאחר שעה קלה שבה השופטת לאולם הדיונים ואמרה: "הכול בסדר, חוזרים לעבוד".

כתוצאה מפגיעת הנעל נשברו משקפיה של השופטת שנחבלה בפניה והיא סבלה משריטות קלות. ייתכן שהמשקפים מנעו פציעה קשה יותר. המבקר צעק על השופטת וקילל אותה. אנשי האבטחה השתלטו על התוקף, פיני כהן, ועצרו אותו, ובזמן זה הוא צעק: "מושחתת, מושחתת, דורית ביניש מושחתת של השופט פיליפ מרקוס". ביניש שבה בתוך זמן קצר לאולם הדיונים, ומסרה כי היא "מתרגשת מהתמיכה" לה זכתה לאחר האירוע.

"אני רוצה לומר סליחה שהיא נפגעה ואני מאחל לה שהיא תחלים" - כך אמר לפני שבוע כהן, שהואשם בזריקת הנעליים על ביניש. "אני מאחל לעצמי שאני אחלים מהפצעים שהיא ופיליפ מרקוס ואלבז גרמו לי עם הקומבינה הגדולה", הוסיף כהן, "יש את כל החומר בבית המשפט. לכו תוציאו את התיקים".