עודאי באיוני, תושב בית חנינא שבמזרח ירושלים, העביר את שלושת השבועות האחרונים במעצר - אחרי שלטענת שוטרי משמר הגבול, תקף אותם במהלך פעילות. מאז הוגש נגדו כתב אישום, אלא שאתמול הגיעו לבית המשפט ממצאים שהפכו את הפרשה על פיה: בסרטון מצלמות אבטחה תועדו דווקא השוטרים בעודם מפעילים אלימות נגד באיוני, מה שהביא להפסקת ההליכים המשפטיים בתיק ולזימונם של שלושת הלוחמים לשימוע לקראת הגשת כתב אישום נגדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מיד אחרי חשיפת התיעוד זומנו השלושה לחקירה באזהרה בחשד לשיבוש מהלכי משפט ושיבוש ראיות. התקרית התרחשה בעת שהשוטרים ערכו ביקורת בשכונה המזרח-ירושלמית כדי לוודא שעצירים שנשלחו למעצר בית אכן שוהים בתנאים שקבע בית המשפט. לטענתם, תקף באיוני נגח באחד מהם והכה את חברו באגרוף.

אלא שבדיון, שנערך בבית משפט השלום בירושלים, נראה באיוני כשפנה אומנם אל חברי הכוח בתנועת יד מזלזלת - ונענה בריסוס פניו בגז מדמיע על ידי שוטר מג"ב, שאחר כך אף בעט בו.

"במקרה הזה התמזל מזלו של הנאשם", אמר עו"ד מחמוד רבאח, פרקליטו של באיוני מהסנגוריה הציבורית. "הסרטון האובייקטיבי הזה הראה בדיוק את מה שהתרחש שם". בפרקליטות כבר הודיעו על חזרה מכתב האישום.

במשמר הגבול מסרו בתגובה כי "מפקד מג"ב הורה על הפסקת פעולת השוטרים עד לסיום הבדיקה. האירוע אינו מייצג את הפעילות שלהם".