יחידת האבטחה של בית הנשיא החליטה להצמיד מאבטח לפסלו של הנשיא לשעבר משה קצב בגינת המשכן במהלך יום העצמאות.

מאחורי ההחלטה עומד רצון למנוע פרובוקציות והשחתה של הפסל בידי מי מהאורחים בטקסים המסורתיים השונים שמתקיימים שם לאורך יום העצמאות.

מוקדם יותר היום דחה בית המשפט העליון את מועד תחילת ריצוי העונש של נשיא המדינה לשעבר משה קצב. שופט העליון יורם דנציגר קבע כי עונשו של קצב, שהיה אמור להיכנס לכלא ביום ראשון הקרוב, יעוכב עד לקבלת החלטה אחרת.

עוד קבע השופט כי ב-11 במאי ייערך דיון בבקשת סניגוריו של קצב עכב את כניסתו לכלא לקראת הערעור על עונשו. צו עיכוב היציאה מהארץ שניתן בעניינו של הנשיא לשעבר יישאר בתוקף, ולכן גם דרכונו יישאר במזכירות בית המשפט המחוזי בתל אביב.

יערער על פסק הדין

אתמול בשעות הצהריים ערער קצב לבית המשפט העליון על הרשעתו בשתי עבירות אונס ובעבירות מין נוספות ועל העונש של שבע שנות המאסר בפועל שהוטל עליו בגזר הדין. להודעת הערעור, המתפרשת על פני 300 עמודים, צורפה גם הבקשה לעיכוב ביצוע עונש המאסר.

סנגוריו של קצב טענו בבקשת עיכוב הביצוע, כי "יש לתת משקל ממשי למעמדו של קצב, שכיהן כנשיא המדינה וכנציגה הרשמי של ישראל בארץ ובעולם, וראוי שפרשה זו תסתיים כאשר קצב משוחרר ולא מובא באזיקים לבית המשפט העליון מבית הסוהר. אוי לאותה בושה ולאותה כלימה שתכסה את פנינו על שאסרנו וכלאנו את מי שהיה נשיא המדינה על לא עוול בכפו".

לדברי הסנגורים, עורכי הדיון אביגדור פלדמן, ציון אמיר ואברהם לביא, "יהיה זה מוזר ביותר אם הפרקליטות תטען כי לערעור אין סיכוי, וזאת נוכח העמדה שהפרקליטות עצמה הציגה בבג"ץ בדבר סיכויי ההרשעה בתיק".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק