מתחזים בווטסאפ
מאות מסרונים נשלחו. אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

בחודש דצמבר נסעה ג', תושבת אזור המרכז בשנות ה-20 לחייה, באוטובוס לתל אביב. במהלך הנסיעה פנה אליה אליהו כהן בן ה-28 ובין השניים נקשרה שיחה. כשירדה ג' מהרכב פנה אליה כהן וביקש את מספר הטלפון שלה. ג' לא תיארה שמסירת מספר הטלפון שלה לזר החביב תסתיים במסכת הטרדות חמורות שתמשך על פני חודשים ארוכים ותכלול אלפי הודעות בעלות תוכן פוגעני, מעקבים והטרדה של בני משפחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שלשום (ד') הוגש נגד כהן לבית משפט השלום בתל אביב כתב אישום הכולל לא פחות מ-12 אישומים בגין עבירות של הטרדה ופגיעה פרטיות. בד בבד להגשת כתב האישום ביקשה המשטרה שהנאשם יוותר במעצר בית עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

על פי עובדות כתב האישום החמור שהוגש נגד כהן, בשבועיים שלאחר ההיכרות הראשונית בינו ובין ג' הספיק המחזר האובססיבי לשלוח לג' לא פחות מ-224 מסרונים באפליקציית "וואטסאפ". תחילה נשאו המסרונים אופי רומנטי, אך בהדרגה החל כהן לשלוח הודעות מטרידות. "ג', אני לא מתבייש להודות", כותב המטרידן בהודעה, "אני מתגעגע אליך, אני אוהב אותך. אם זה ייגמר בחתונה אני אהיה הכי מאושר בעולם. את חייבת לעצמך לתת לנו להכיר אחד את השני. אולי זה הגורל שהפגיש בייננו?".

ג' לא שיתפה פעולה עם כהן והתעלמה מהודעותיו, אלא שהטרדותיו של הנאשם לא חדלו. "זה פוגע בי שאת לא מדברת איתי אפילו לא לדקה. זה פוגע בנפש שלי בתור מאהב", כותב כהן במאות המסרונים ששלח, "אני בטוח שבקרוב נפגש. זה בסדר שאני שולח לך כל הזמן הודעות, אני מרגיש שזה גורם לי להשתחרר ועושה לי טוב. את לנצח בליבי". לאחר שג' המשיכה להתעלם מניסיונות החיזור המטרידים של כהן הוא החל לגדף אותה בהודעותיו ולכנותה בשמות גנאי.

עשרות שיחות התקבלו ממספר חסום

כהן לא הסתפק רק במשלוח מסרונים מטרידים. במשך ימים נהג הנאשם לתקשר עשרות פעמים לטלפון הסלולארי של ג' מטלפון חסום. ג' הבהירה לנאשם שאין לה כל רצון שייצור עמה קשר וכי אין לה כוונה לפתח איתו מערכת יחסים רומנטית, אך המחזר המטריד לא חדל.
בחודש ינואר השנה כהן הגיע למקום עבודתה של ג' וזו נאלצה להזמין כוחות שיטור שהרחיקו את הצעיר. שוטרי תחנת תל אביב לא הרתיעו את כהן שהגיע למקום עבודתה של הצעירה גם ב-7 הזדמנויות אחרות.

לפני כחודש הגיעה מסכת הטרדותיו של כהן לשיאה כשהחל להטריד גם את אמה של ג'. כהן הגיע למקום עבודתה של האם, התקשר אליה עשרות פעמים וטען כי הוא אינו משוגע וכי הוא "מעוניין בחוויה מתקנת עם ביתה".

בתחילת החודש נעצר כהן ובית המשפט אסר עליו ליצור קשר עם ג' ובני משפחתה אך כהן לא עמד בתנאי שחרורו ויצר קשר עם אמה של ג'. בבקשת המעצר שהגישה טוענת המשטרה כי בחקירתו כהן קשר עצמו לביצוע העבירות אך לא ראה אותן כבעלות אופי מטריד. "חומר הראיות עמוס לעייפה בתכתובות ששלח כהן למתלוננת מלמד בברור על מסוכנותו למתלוננת ולציבור ככלל בהיותו אובססיבי ברמה גובהה ביותר כלפי ג' עמה אין לו היכרות מוקדמת", כותבת המשטרה.

הדיון בתנאי מעצרו עתיד להיערך בהמשך החודש.