יממה עברה מאז פורסמה לראשונה בחדשות 2 תביעתו של מי שהיה אב הבית במעון ראש הממשלה, מני נפתלי, נגד בני הזוג נתניהו - ועוררה סערה. היום (ה') שלחו בני הזוג נתניהו את מקורבם, עורך הדין דוד שמרון, לצאת להגנתם. "יש פה שימוש בחומר ממוחזר, שפעם אחר פעם נדחה על ידי בית המשפט", אמר שמרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זה מנופח ונצבע בצבעים של תביעה אישית צהובה מאוד שלא לצורך", ציין מקורבם של בני הזוג. "הוא היה בתחילה מאבטח וביקש להיות המאבטח של הגברת נתניהו. הוא ביקש לעבוד כאב הבית בבית ראש הממשלה וקיבל את העבודה. ועל מה הוא תובע? על כך שלא קיבל קביעות. מי שהיה לו כל כך רע מבקש לקבל קביעות? קשה לקבל את הדבר הזה. יש פה חוסר היגיון פנימי".

בנוגע לטענותיו של נפתלי, לפיו הגברת נתניהו הטיחה בו הערות גזעניות לאחר שהביא כמויות גדולות של אוכל ממלון "דן קיסריה", אמר עו"ד שמרון כי לבני הזוג נתניהו ישנם חברים מכל העדות. "לאמירה הזאת אין שום אחיזה במציאות", הבהיר שמרון. "למשפחת נתניהו יש ידידים מכל עדות ישראל. אפשר להסתכל מי האנשים שנמצאים בסביבתם ועובדים איתם הרבה שנים והם מיודדים איתם".

"חוסר היגיון פנימי". עו"ד שמרון | צילום: חדשות 2

פרקליטתו של אב הבית: "נציג הוכחות בבית המשפט"

עורכת הדין נעמי לנדאו, המייצגת את מני נפתלי, אמרה כי לה ולמרשה יש ראיות לכל הטענות שהועלו בתביעה. "לא הצגנו דבר אחד בתביעה שאין עליו ראיות שנוכל להציג לבית הדין בבוא העת", הדגישה לנדאו.

"נציג הוכחות". עו"ד נעמי לנדאו | צילום: חדשות 2

"אין צל של ספק שהייתה פה התנכלות תעסוקתית מתמשכת, שלוותה בהצקות והשפלות שאינן במסגרת יחסי עבודה תקינים במדינת ישראל", ציינה לנדאו. "אנחנו מדברים על מי שהיה שומר ראשה של הגברת נתניהו והיה מוכן לחטוף כדור במקומה, ולכן הפגיעה כל כך עצומה כשמכפישים את שמו ועל לא עוול בכפו".

לטענת עורכת הדין, למרות שנפתלי הכיר את בני הזוג נתניהו בתקופה בה היה מאבטח אישים, הוא לא תיאר לעצמו באילו מצבים ייתקל כשיהפוך להיות אב הבית במעון ראש הממשלה. "אין בכתב התביעה שום אזכור לתקופה בה היה מאבטח", אמרה לנדאו. "בתקופה הזאת הכל היה טוב. כשהגיע לתפקיד אב הבית, המציאות טפחה על פניו".

"הוא עמד לרשות המעון 24 שעות ביממה וזה מתבטא גם בשעות העבודה שלו", הדגישה פרקליטתו של נפתלי. "390 שעות הוא עבד בחודש. זה מצב של עבדות. הייתה לו מטרה אחת ויחידה - לשרת את מעון ראש הממשלה".