ידי הספרית התעוותו. אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
ידי הספרית התעוותו. אילוסטרציה | צילום: רויטרס

ספרית שהגישה תביעה נגד חברת הביטוח "מגדל" בשל עיוות בידיה אשר אינו מאפשר לה להמשיך לעבוד - תקבל פיצוי בסך 185 אלף שקלים לאחר שחברת הביטוח סירבה להכיר במצבה כמזכה בתשלומי אובדן כושר עבודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הספרית, שעומדת להגיע לגיל הפנסיה, עבדה בתור עצמאית במשך 50 שנה במספרה משגשגת שהעסיקה עובדים רבים. במהלך השנים נגרמה לספרית "מחלת מקצוע" שגרמה לשתי ידיה להתעוות. בעקבות המחלה פנתה הספרית לחברת "מגדל" בה הייתה מבוטחת בפוליסה המגנה מפני אובדן כושר עבודה.

להפתעתה של הספרית, החברה סירבה להכיר בה כמי שאיבדה את כושר עבודתה ולא הסכימה לשלם לה כל פיצוי, על אף העובדה כי כפות ידיה התעוותו - דבר שמונע ממנה להמשיך ולעסוק במקצועה. חברת הביטוח טענה כי רופא מטעמה שבדק את הספרית, קבע שהיא אינה עומדת בתנאי הקבוע בפוליסה לאיבוד כושר העבודה ושהיא יכולה להמשיך לעבוד עם ידיים עקומות.

"ניסיון קלאסי לשיטת מצליח"

בעקבות סירובה של חברת הביטוח להכיר בה, פנתה הספרית לעורכת הדין מאירה זוהר, מומחית לתביעות נזיקין, שהגישה בשמה תביעה נגדה, וצירפה לתביעה חוות דעת של מומחה לרפואה תעסוקתית המתארת את מגבלותיה של הספרית בשתי כפות ידיה. המומחה קבע כי היא איבדה את כושרה לעסוק במקצוע הספרות. בעקבות הגשת התביעה, הביעה חברת הביטוח נכונות להתפשר, ובהליך גישור מהיר סוכם שהספרית תקבל פיצוי חד פעמי של 180 אלף שקלים.

אין תמונה
"שיטת מצליח". עו"ד מאירה זוהר

"מדובר לדעתי בניסיון קלאסי של חברת הביטוח בשיטת מצליח שכן אין ספק ששתי ידיים בריאות זה דבר הכרחי לעבודת ספרית שעובדת בשתי ידיה", אמרה בתגובה לחדשות 2 באינטרנט עורכת הדין זוהר. "משהבינה חברת הביטוח שאנו עומדים בתוקף על זכויותיה של התובעת בבית המשפט, לא היה לה מנוס אלא להכיר בחובתה כלפי התובעת ולשלם לה תשלומי אובדן כושר עבודה בפוליסה עליה שילמה במשך שנים רבות".