שעות ספורות לאחר הרשעתו של הרב מוטי אלון בביצוע מעשים מגונים בכוח, התלמיד (שם בדוי) מדבר: בריאיון בלעדי לחדשות 2 באינטרנט, סיפר צביקה, התלמיד היחיד אי פעם שהתלונן נגד הרב אלון, על מערכת היחסים הבעייתית שקיים איתו הרב. "זה הפך להיות מפגש מאוד אינטימי", תיאר צביקה. "חיבוקים ממושכים, מגע שעובר את הגבול, ממקום של מורה למקום שמעביר איזושהי תחושה לא נעימה, לא רלוונטית, שלא אמורה להיות שם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נציין שהתלמיד לשעבר אינו מופיע בכתב האישום נגד הרב אלון - אך העיד נגדו בבית המשפט ועדותו נמצאה מהימנה ביותר. לטענת התלמיד לשעבר, מעשיו של הרב אלון לא תאמו את התדמית שקנה לו בקרב תלמידיו ובקרב הציבור הדתי-לאומי. "הוא היה דמות מאוד מוערכת גם עליי ועל כל החברים שלי", הוא סיפר. "הוא היה דמות שרצינו לשמוע בקולו ואת השיעורים שלו ולהיות נוכחים איתו בתפילה ובכל דבר שרק אפשר".

כיום, מוצא המתלונן הסבר ליחס של הרב אלון כלפיו. "אני מרגיש שהוא ניצל את המעמד שלו, שהוא ניצל את הכוח העצום שהיה לו". לדבריו, "הרגשתי שזה לא יהיה נכון לשמור את הדברים בבטן. זו הייתה תקופה לא פשוטה, לקח לי זמן להגיע למסקנה שהמשטרה זה המקום שצריך להגיע אליו, אבל הגעתי ועשיתי".

"זה היה מבחינתי קו אדום"

גם בתקופה מאוחרת יותר, כשצביקה כבר היה בגיר, הרב אלון ניסה לחדש איתו את הקשר לטענתו: "הוא פשוט הגיע למקום המגורים שלי במרכז הארץ, וניסה בצורה די מניפולטיבית לנסות ולשכנע אותי להיות איתו באיזשהו קשר שאני לא מצאתי בו שום טעם. זה הפך להיות די טורדני, נאלצתי להפסיק את זה ולהדוף אותו ממני. הוא ניסה לשכנע לתת לו הזדמנות להעניק ולתת אהבה. זה היה מבחינתי קו אדום".

עדותו של התלמיד המתלונן שכנעה את בית המשפט שטען כי דבריו היו כנים והרשיע בהתאם את הרב אלון. כעת מבקש צביקה מהרב המורשע רק דבר אחד: "כמו שהוא (הרב אלון) אמר, היום זה ראש חודש אלול, חודש הרחמים והסליחות. אני חושב שהגיע הזמן לבקש סליחה, שהוא יודה, שיסתכל לאנשים האלו בעיניים, לכל האנשים שהוא פגע בהם, שפשוט יבקש מהם סליחה. יהיה לנו הרבה יותר קל".