ארכיון
מואשמת בהזנת מידע כוזב למערכות. בנק דיסק | צילום: חדשות 2

עובדת בנק מואשמת בהונאת לקוחות במאות אלפי שקלים: פרקליטות מחוז הדרום הגישה הבוקר (א') כתב אישום נגד מרסל אהרון, עובדת לשעבר בבנק דיסקונט בסניף אילת, בו נטען כי גנבה מלקוחותיה במשך כשש שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי כתב האישום, אהרן "ניצלה את האמון המוחלט של לקוחותיה העסקיים , שלחה יד במרמה בכספם וגנבה מהם בדרכים שונות למעלה מ-700 אלף שקל". האישום מייחס לנאשמת 14 אישומים בעבירות של גניבה בידי מורשה, רישום כוזב במסמכי תאגיד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות נוספות.

עוד לפי האישום, אהרון עבדה בבנק דיסקונט במשך למעלה מ-30 שנה, עד שנחשפו העבירות בשנת 2011. בתקופה הרלבנטית עבדה הנאשמת כבנקאית שרות עסקי, ובמסגרת תפקידה טיפלה בחשבונותיהם של לקוחותיה העסקיים באופן אישי, מתוך יחסי אמון מיוחדים ששררו ביניהם.

"הזינה נתונים כוזבים בכוונה לרמות"

כפי שעולה משני האישומים הראשונים, אהרון גנבה שני כרטיסי כספומט שהזמינה עבור לקוחותיה, ובמשך שנים גנבה באמצעות כרטיסים אלו מהלקחות וגרמה לרישום כוזב במסמכי הבנק על מנת להסוות את הגניבות. בסה"כ גנבה הנאשמת בדרך זו כ-238 אלף שקל במאות מקרים שונים.

לטענת הפרקליטות, לאור יחסי האמון בינה לבין לקוחותיה, נהגו חלק מהלקוחות למסור לאהרון כסף מזומן להפקדה בחשבונותיהם, וזאת מבלי לעמוד בתור ובלי לחכות שפעולת ההפקדה תבוצע בפועל. "הנאשמת שלחה יד במרמה בכספים אלה וגנבה מתוך הכסף המזומן מאות אלפי שקלים", נכתב בכתב האישום.

בנוסף, נטען כי הנאשמת גנבה כספים מחשבונות הלקוחות, על ידי יצירת מצג שווא לפיו הלקוחות משכו כסף מחשבונותיהם, והעבירה את הכספים לחשבונות שונים בבנק. בין היתר לחשבונה האישי, חשבונות של בני משפחתה, חשבונות של לקוחות אחרים מהם גנבה כסף וחשבונות נוספים.

לדברי התביעה, "הנאשמת, על מנת לגנוב את הכספים, על מנת להסתיר את מעשיה ועל מנת לקבל במרמה את הנחת הדעת של בעלי החשבונות ושל הבנק, הזינה למחשבי הבנק בכוונה לרמות, נתונים כוזבים, לפיהם בעלי החשבונות הנהנים הפקידו כביכול את הכסף בחשבונם".

הנאשמת אחסנה במחשבי הבנק מידע כוזב ועשתה פעולות לגבי מידע כדי שתוצאותיהן יהיו מידע כוזב ופלטים כוזבים, גרמה לרישום כוזב במסמכי הבנק ובין היתר בדפי החשבון של הלקוחות, והכל בנסיבות מחמירות. יצוין כי לאחר שמעשיה של הנאשמת נחשפו, פיצה בנק דיסקונט את בעלי החשבונות בסכום כולל של 778 אלף שקל.