סוף למשפט קצב: ביום חמישי הקרוב, 10 בנובמבר, ייתן הרכב שופטי בית המשפט העליון את הכרעתו בנוגע לערעור שהגיש נשיא המדינה לשעבר משה קצב על עונשו ועל עצם הרשעתו. זאת, חצי שנה לאחר הגשת הערעור וכשלושה חודשים לאחר תחילת הדיונים בו.

אם ידחה הרכב השופטים, מרים נאור (אב"ד), עדנה ארבל וסלים ג'ובראן, את הערעור - צפוי להתחיל מיידית עונשו של קצב, 7 שנות מאסר בפועל בגין אונס ומעשים מגונים. לפי כל ההערכות, למרות שיש לפרקליטי הנשיא לשעבר עוד אפשרויות משפטיות, ביום חמישי תגיע הפרשה המשפטית הזו לסיומה.

בתחילת חודש מאי פרסם בית המשפט העליון את בקשת הערעור המלאה שהגישו פרקליטיו של הנשיא לשעבר קצב. מעיון בבקשת הערעור המלאה עלה כי פרקליטיו של קצב ביססו את טענותיהם לקשיים ראייתיים במשפט בעיקר על דברי נציגי הפרקליטות בעבר, ובראשם המגעים להסדר טיעון עם הנשיא לשעבר - שבוטל ברגע האחרון. כחלק מההגנה על הסדרה הטיעון פירטו אז אנשי הפרקליטות את רשימת הקשיים המשפטיים בתיק, שהיו עלולים למנוע הרשעה. "יש לשקול את העובדה שבכירים במערכת התביעה שקלו לסגור את התיק", טוענים כעת עורכי דינו של קצב.

בפתיחת הבקשה לעיכוב ביצוע העונש, ביקשו עורכי הדין לתת את הדעת למעמדו של קצב. "במהלך המשפט לא ביקשנו קמצוץ של משקל למעמדו של המבקש וביקשנו כי ינהגו בו כבכל נאשם", כתבו עורכי הדין, "אלא שעתה מתבקש עיכוב ביצוע של גזר הדין". עוד הוסיפו הפרקליטים בפנייה לעליון: "יש לתת את הדעת לאפשרות כי המבקש ייכנס לבית האסורים לפני שיתברר דינו בבית משפט נכבד זה. שער בנפשך כי יימצא זכאי בדין. אוי לאותה בושה ולאותה כלימה שתכסה את פנינו על שאסרנו וכלאנו את מי שהיה נשיא מדינה על לא עוול בכפו".

רוצים לקבל עוד עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק