אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

עונש מרתיע לגנבי הסמראטפונים: שני תושבי רמלה ולוד, נתנאל מור-חיים ואייבז סולימנוב, נשלחו לרצות שש ושלוש וחצי שנות מאסר (בהתאמה), לאחר שהורשעו ב-13 סעיפי אישום של קשירת קשר בצוותא לביצוע עבירות שוד וגניבה של טלפונים סלולריים מקטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכתב האישום שהוגש נגד השניים פורטו מספר מקרים שבהם חברו יחדיו לביצוע שוד. באחד המקרים ניגש מור-חיים לקטינה וביקש ממנה שתאפשר לו לבצע שיחה מהטלפון בעודו יושב ברכב. הקטינה מסרה לו את מכשיר הטלפון והשניים נמלטו מהמקום.

בשני אישומים נוספים שבהם הורשעו, פעלו השניים באותה שיטה: מור-חיים ביקש מכמה קטינים שבהם פגש שיאפשרו לו לבצע שיחה בעודו יושב ברכב והורה להם להתקרב. משקרבו למכונית, חטף את מכשיר הטלפון ונמלט בנסיעה.

איים בסכין על נער

במקרה אחר יצא אחד הנאשמים מן הרכב כשהוא אוחז בסכין יפנית שלהבה פתוח. הוא קירב אותה למותנו של קטין ודרש ממנו את הטלפון הסלולרי שברשותו. לאחר שהאחרון מסר לו את המכשיר - ברחו השניים מהמקום.

בפסיקתה ציטטה שופטת בית המשפט המחוזי בלוד את שופט העליון סלים ג'ובראן, שכתב בפסיקה דומה שניתנה באפריל 2013: "אין מחלוקת כי עבירת השוד עבירה חמורה היא. ראשית, פוגעת עבירה זו בקניינו של הקרבן. שנית, וחמור מכך, עבירת השוד פוגעת בביטחונו האישי של הקרבן. תחושת האימה וחוסר האונים בה שרוי קרבן עבירת השוד, והחשש לחייו, מותירים בו לא פעם צלקות חמורות לאורך תקופה ארוכה".

נוסף על עונש המאסר, נדרשים השניים לשלם קנס כולל בסך 3,500 שקלים.