דרמה במהלך הדיון בעתירות נגד עסקת שליט בבג"ץ: בני משפחות שכולות איימו היום כי יתאבדו במידה וישוחררו הרוצחים של יקיריהם במסגרת העסקה להחזרתו של גלעד שליט. על פי גורמים בכירים במשרד המשפטים, במרכז המידע למשפחות נפגעים שנפתח מאז חתימת ההסכם, התקבלו איומים מצד קרוביהם של נרצחים בפיגועי טרור כי ישימו קץ לחייהם. את הידיעה הביא כתב "גלובס" יובל יועז.

זעקת המשפחות השכולות כנגד העסקה, והתנגדותן הן על בסיס תחושתן האישית והסכנה משחרור טרוריסטים רצחניים, הייתה גם הקול המרכזי שעלה מהדיון בעתירות שהתקיים בצהריים בבג"ץ נגד ביצוע העסקה לשחרור החייל החטוף.

סחיווסחורדר: אבצע תג מחיר

שבואל סחיווסחורדר, ששכל חמישה מבני משפחתו בפיגוע במסעדת "סבארו" בירושלים ב-2001, התפרץ ביוצאו מאולם בג"ץ ואמר כי הוא עצמו מתכוון לבצע פעולת "תג מחיר" כנגד המרצחים שישתחררו בעסקה. לדבריו, "התייעצתי עם עורכי דין המתמחים במשפט בינלאומי, ואם בית המשפט לא ייתן 'תג מחיר' משפטי - אני אבצע במרצחים 'תג מחיר' אזרחי".

הפגנה נגד עסקת שליט, היום מול בג
הפגנה נגד עסקת שליט, היום | צילום: רויטרס

סחיווסחורדר הוסיף: "העתירה נגד ישראל כבר בדרך להאג, לי יהיה את הסמכות דרך בית הדין הבינלאומי לבצע תג מחיר". לאחר דברים אלו הוצא סחיווסחורדר מהדיון, כשברקע נציגי משפחות שכולות תומכים בדבריו ומחזקים אותו.

מוקדם יותר אף פנה סחיווסחורדר לנועם שליט שהגיע לדיונים ואמר: "תודה שבאת כדי להסתכל לנו בעיניים, זו שמחה מהולה בעצב. תוריד את הדגל לחצי התורן, שים על הדגל סרט שחור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק