שלב ההוכחות במשפט רצח משפחת אושרנקו שזעזע את המדינה נכנס הבוקר ליומו השני. בשעות הצהריים הגיע הדיון, שנערך בדלתיים סגורות לשיא, כשא', בתם הקטינה של נטליה ודמיאן קרליק החשודים ברצח, העידה היום בדמעות בבית המשפט. במהלך עדותה אמרה כי חשדה באביה כי הוא הרוצח, אך ידעה שאמה אינה מעורבת ברצח.
 
סניגורה של נטליה, אבי כהן אמר בשיחה עם ערוץ החדשות כי נטליה "היא הזדעזעה, בכתה, הייתה בהלם, היא לא צפתה את האסון שעמד להתרחש. מעדויות בית המשפט עלה כי היא מאוד חששה מפניו של דמיאן". עוד אמר עו"ד כהן, כי "אנו מקווים ומאמינים שנטליה תזוכה מעבירת ההריגה. עליה להיענש בגין המעורבות בהחבאת החפצים, היא טעתה כשהתקשרה אליו, אך לא חפצה במוות של איש".

הבת קשרה את קרליק ל-20 מעשי רצח נוספים

לאחר מעצרו של קרליק, נחקרה בתו במשטרה וקשרה את אביה ל-20 מעשי רצח נוספים שביצע לכאורה ברוסיה. בחקירתה, סיפרה כי אביה נהג להראות לה באתרי אינטרנט ידיעות על סיפורי רצח לא מפוענחים, וטען כי עמד מאחוריהם.

עוד סיפרה הנערה כי אביה היה מצביע על התמונות מזירות הרצח ואומר "זאת העבודה של אבא". כעת מצפים בפרקליטות לשמוע את דבריה מעל דוכן העדים, בתקווה שדבריה יובילו לתפנית במשפט.

הפרקילטות: "דמיאן הודה מרצונו"

הטענה המרכזית של הפרקליטות בתום היום הראשון בשלב ההוכחות שהחל אתמול הסתיים בצהרה שקרליק הודה מרצונו בפני חוקר המשטרה שחקר אותו בעניין רצח בני משפחת אושרנקו בראשון לציון, ואף הוא זה שיזם את ההודאה.

את הדברים טענו נציגי פרקליטות מחוז המרכז בתגובה לדבריו של עו"ד אורי קינן, סניגורו של קרליק, שטען כי ההודאה הוצאה ממנו בכוח ובאופן פסול ולפיכך אין להכליל אותה במכלול הראיות. לדברי השוטר שחקר את קרליק בליל הרצח, ועלה היום לדוכן העדים בשלב ההוכחות, הוצגו בפני קרליק תמונות של בגדים מגואלים בדם במהלך חקירתו ובתגובה הוא ביקש לצאת עם החוקר לסיבוב בחצר.

לאחר שהחלו להסתובב בחצר פנה קרליק אל השוטר ושאל אם הוא נושא מכשיר הקלטה. לאחר שנענה בחיוב, ביקש קרליק לגשת למרפסת בסמוך, שם הוא למעשה הודה והתוודה על המעשים, לא לפני ששאל לשלום משפחתו ומה עשוי לעלות בגורלה.

לדברי החוקר, סיפק קרליק פרטים נרחבים על ביצעו המעשים, לרבות המניע והאופן בו בוצע הרצח. בהמשך מסר קרליק את הודעתו גם בכתב, בשפה הרוסית, ומרצונו החופשי - כך לפחות טוענים במשטרה.

במהלך מעצרו של קרליק, כך סיפרו היום עורכי הדין מטעם הפרקליטות, עו"ד צחי עוזיאל ועו"ד עודד קלר, הופגש דמיאן עם אמו אולגה, אך מאחר שהשיחה ביניהם נוהלה בשפה הרוסית, ללא נוכחות מתורגמת ואף לא הוקלטה - אין למשטרה מידע על תוכן הדברים. בנוסף, נפגש קרליק גם עם אביו, אך בשיחה זו, שהוקלטה הפעם, לא מסר קרליק פרטים על המעשה, אלא התעניין בשלום משפחתו.

מתי יאנה תעלה להעיד?

זירת הרצח בראשל
זירת הרצח בראשל"צ. צילום ארכיון | צילום: חדשות 2

היום הופיעו בבית המשפט שורה של עדים שמסרו את זווית הראייה שלהם לרצח המזעזע בו נמחקה משפחה שלמה. העד שפתח את שלב ההוכחות הוא השוטר שהיה עם קרליק בזמן השחזור, שם שיחזר הנאשם ברצח בני משפחת אושרנקו את מעשיו באותו הלילה. שופט בית המשפט המחוזי בפתח תקווה אברהם טל החליט לנהל את משפטו של קרליק באופן אינטנסיבי וקבע דיונים בכל יום השבוע, למעט ביום שלישי הקרוב.

עדיין לא ברור מתי תזומן יאנה אושרנקו - היחידה מבין בני המשפחה שנותרה בחיים לאחר הטבח, להעיד מעל דוכן העדים. מפרקליטות מחוז מרכז נמסר כי כרגע אין כוונה לזמנה לעדות ושייתכן שייקח עוד זמן רב עד שתעלה מעל דוכן העדים.

כתב האישום נגד קרליק ורעייתו הוגש בחודש נובמבר האחרון. קרליק נאשם ברצח ששת בני משפחת אושרנקו בראשון לציון , בשוד, בקשירת קשר לביצוע פשע, בהצתה ובהתפרצות. כתב האישום החמור מגולל את מעשיו המזעזעים של קרליק שדקר למוות את בני המשפחה בעשרות דקירות סכין. במקביל הוגשו כתבי אישום גם נגד יתר בני משפחת קרליק, בסעיפים של סיוע לרצח ושיבוש מהלכי חקירה.

אחד התיאורים הקשים המופרטים בכתב האישום, הוא כיצד רצח קרליק, כך נטען, את הילדים הקטנים רושל בת השלוש ודניאל בן השלושה חודשים. "קרליק פנה למיטת נתנאל, לפת את צווארו בידיו בחוזקה, חנק אותו למוות וגרם לו לשבר בגולגולות ובזרוע השמאלית בכך שחבט בו בחוזקה או הטיחו בחוזקה בקיר או ברצפה", נטען באישום. "לאחר מכן, המשיך הנאשם ודקר את גופת נתנאל 8 דקירות עמוקות בבית החזה ובגב".

"קרליק פנה לחדרה של רושל, שם דקר אותה 9 דקירות עמוקות בגבה, 3 מהן פילחו את גופה לעבר בית החזה ויצאו מן הצד השני. הדקירות גרמו למותה המיידי של רושל".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק