טרמפ מסוכן, אילוסטרציה
התיירות עצרו טרמפ, ארכיון | צילום: רויטרס

לבית משפט השלום בכפר סבא הוגש היום כתב אישום נגד צעיר בן 23 מהיישוב ערערה שבוואדי ערה שביצע, כך על פי כתב האישום, מעשה מגונה תוך כדי איומים בתיירות שעלו על טרמפ ברכבו. למרבה המזל, בסופו של דבר התיירות הצליחו לברוח והנהג נעצר.

על פי כתב האישום, בסוף חודש יולי עצרו תייר ושתי תיירות - כולם יהודים מחו"ל - טרמפ במחלף עירון בכביש 6. עם תחילת הנסיעה ביקש הנהג מהתיירות נשיקה ובהמשך שלח את ידו לעבר ירכה של אחת מהן והחל ללטפה. למרות בקשתה המפורשת שיפסיק, החל הנהג להרים את חצאיתה.

התיירת דרשה ממנו להפסיק. בתגובה לסירובה, החל הנהג לצעוק ולדרוש משלושת הטרמפיסטים כסף. התיירת השיבה כי אין ברשותה כסף, ואז החל הנהג למשוך את תיקה בחוזקה עד שנתנה לו 100 שקל.

בסוף הוא גם שלף סכין

אבל כל זה לא הספיק לצעיר. בשלב מסויים הוא שלף סכין שהיתה מונחת ליד מוט ההילוכים ואיים שיהרוג את התיירים אם לא ייתנו לו עוד כסף. אחת התיירות המפוחדות העבירה לנהג 50 שקלים נוספים. רק אז הוא האט את נסיעתו, והתיירים נמלטו מהרכב.

הנהג נאשם בדרישת נכס באיומים, איומים ובשתי עבירות של מעשה מגונה. במקביל, הגישה הפרקליטות בקשה למעצרו של הנהג על לתום ההליכים המשפטיים נגדו. "המסוכנות של המשיב נובעת מעצם האירוע הספונטני, מבחינתו של המשיב", כך נכתב בכתב האישום, "זאת ועוד העובדה שהיתה למשיב סכין מוכנה "בשלוף" - היא הנותנת כי מדובר בפצצה מתקתקת".