ארז אפרתי. ישלם 1.5 מיליון למתלוננת (צילום: חדשות 2)
ארז אפרתי. ישלם מיליון וחצי שקל | צילום: חדשות 2

הכרעה בתביעה האזרחית נגד ארז אפרתי: מאבטח הרמטכ"ל לשעבר שהורשע בתקיפה ובניסיון לביצוע מעשה סדום ישלם סכום של כמיליון שקלים וחצי לצעירה שהתלוננה נגדו. מוקדם יותר היום החליטה המתלוננת לקבל את הצעת הפשרה של השופטת בתביעה האזרחית שהגישה נגד אפרתי.

בעקבות הסדר הפשרה שנחתם הבוקר, קבעה שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב דליה גנות כי סכום הפיצוי הראוי שאפרתי ישלם למתלוננת הוא בסך של 1,627,000 שקלים. עוד קבע בית המשפט, כי מסכום זה יש להפחית סכום של 150 אלף שקלים, ששולם לתובעת כפיצוי במסגרת ההליך הפלילי בו הורשע אפרתי. על כן הוא ישלם למתלוננת סכום של 1,477,000 שקלים, בתוספת תשלום שכר טרחת עורכי הדין.

"החלטתי לסיים את ההליך האזרחי במטרה לנסות ולשקם את עצמי", אמרה הבוקר המתלוננת י'. "המעמד בבית המשפט בו נדרשתי לעמוד מולו קשה מנשוא עבורי ואני שמחה שלפחות עם זה אני לא אצטרך להתמודד יותר". 

ואילו פרקליטתה של המתלוננת, עו"ד דקלה טוטיאן יו"ר משותף מרכז נגה, אמרה כי "ההחלטה התקבלה בלב כבד ולאחר לבטים קשים מתוך רצון להביא לסיום ההליך המשפטי ורצון לאפשר למתלוננת לשקם את חייה".

"חרטה אמיתית מביעים גם במעשים ולא רק באמירות בעלמא"

בתגובה להכרעת הדין, מסרה הפרקליטה כי "הפיצוי שנפסק על ידי בית המשפט הינו ראוי ומשקף את הנזק העצום שנגרם למתלוננת. יש לציין לשבח את דרך ניהול המשפט וקבלת ההחלטה המהירה אשר מונעת עינוי דין נוסף למתלוננת. חרטה אמיתית מביעים גם במעשים ולא רק באמירות בעלמא. כעת ניתן למבחן המציאות לעשות את שלו ונראה אם ארז אפרתי אכן ישלם למתלוננת את הפיצויים שנפסקו לו".

ביוני 2010 הורשע אפרתי במסגרת עסקת טיעון, ממנה ירד סעיף אונס הצעירה. הוא הורשע בניסיון למעשה סדום אך ללא נסיבות מחמירות ונידון לשמונה שנות מאסר בפועל. בשבוע שעבר הודה אפרתי במעשיו. "אני אשם, אני אחראי, גרמתי נזק לקורבן", אמר במהלך משפט הפיצויים המתנהל נגדו. עם צאתו מהדיון אמר אפרתי לצלמים הרבים שהמתינו מחוץ לאולם: "אני מרגיש בושה, אשמה וכאב על הנזק שגרמתי. אני רק יכול לאחל לקורבן שתטפל בעצמה ושתהיה חזקה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק