המפכ
קורא להגיש ערעור. דנינו | צילום: חדשות 2

ניסיון למנוע קאמבק? מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו אמר כי פרקליטות המדינה חייבת לערער על זיכויו החלקי של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. דנינו סבור שהתשתית הראייתית שהתגבשה כנגד אולמרט בעת שכיהן כראש אגף החקירות מוצקה. כך מדווח הבוקר עיתון "הארץ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דנינו, ששימש כראש אגף החקירות בזמן שאולמרט כיהן כראש הממשלה, ליווה ופיקח על החקירות שנוהלו נגדו והכיר מקרוב את הראיות בפרשות השונות. כיום, לאחר שמונה לתפקיד המפכ"ל אומר דנינו כי הפרקליטות חייבת להגיש ערעור לבית המשפט העליון בנוגע לפרשות מעטפות הכסף וראשונטורס, בהן זוכה אולמרט.

דעתו של דנינו זהה לדעת בכירים נוספים במערכת אכיפת החוק שחוששים כי עמדת בית המשפט תקשה בעתיד על חקירות ועל העמדה לדין של בכירים במערכת הפוליטית. גם היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, מני מזוז הביע לפני כמה שבועות את תמיכתו בהגשת ערעור.

בשבועות האחרונים נערכים בפרקליטות דיונים אינטנסיביים לקראת הגשת ערעור וההערכות הן כי הפרקליטות תערער בוודאות - ותוך שבועות ספורים - על ההחלטה לזכות את אולמרט מפרשת מעטפות הכסף. החלטה להגיש ערעור עשויה למנוע מאולמרט חזרה לחיים הפוליטיים, אותה הוא שוקל בימים האחרונים.