בשעות שקדמו לתאונת ה"פגע-וברח" הקטלנית בנתניה, היה עסוק הנאשם בגרימתה, שושן ברבי, במסע פראי של שתיית אלכוהול. הוא החל עוד בצהריים ונמשך שעות - עד שדרס למוות, בעודו בגילופין, את אלכסנדרה רובינו, בת-דודתה סבטלנה יגודייב ובתה שושנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בארוחת הצהריים שסעד ביום הדריסה שתה ברבי שני בקבוקי בירה. אחר כך הוא עזב את המקום ברכב ה"אוודי" החדש שרכש רק חודשיים קודם לכן, תמורת סכום נאה של 300,000 שקלים.

מצלמות האבטחה תיעדו אותו נוסע במכונית היוקרתית אל הפיצוציה שבבעלותו בנתניה, אחרי שסיים את ארוחת הצהריים. גם שם הוא המשיך לצרוך משקאות משכרים: ברבי נראה ניגש לאחד המקררים ולוקח ממנו בקבוק בירה נוסף. כעבור זמן קצר הוא שב למקום ונטל ממנו את בקבוק הבירה הרביעי.

חגיגת האלכוהול נמשכה גם בשוק

זירת התאונה, לפני כחודש
זירת התאונה, לפני כחודש | צילום: חדשות 2

התחנה הבאה של ברבי הייתה הדוכן שבבעלותו בשוק של נתניה. במקום המתין לו אחד מעובדיו, אורן אוחנונה, שהפך גם לשותפו לכתב האישום. גם האחרון, כך התברר, מגלה חיבה עזה לטיפה המרה: הוא נראה אוחז בידו בקבוק וודקה והולך עמו ברחוב בשעות הצהריים.

השניים תועדו נפגשים, וברבי נראה סופר שטרות. משם הם יצאו לנסיעה הקטלנית, לא לפני שדאגו לקחת עמם - כל אחד - בקבוק בירה נוסף.

כך, על פי כתב האישום, בעוד שהשניים היו שיכורים ולא חגורים, נסעו במכוניתו של ברבי לצלילי מוסיקה מחרישת אוזניים - עד הפגיעה בהולכות הרגל. בהמשך, ברחו אוחנונה והוא מהזירה מבלי להושיט לשלוש עזרה. בהמשך, דאג ברבי לדרוש מעובדו, יוחאי גליקסמן, להתייצב בתחנת המשטרה ולקבל על עצמו את האחריות לתאונה.