ילדים בהסעה. אילוסטרציה
הסעת ילדים. ארכיון | צילום: רויטרס

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום על נהג הסעות תושב בני ברק 5 וחצי שנות מאסר בפועל ועוד שנתיים מאסר על תנאי, לאחר שביצע מעשים מגונים בילדים שנסעו עמו ואף הקרין להם סרטי פורנו במהלך הנסיעה. גזר הדין ניתן במסגרת הסדר טיעון.

האיש, יוסף יהודה מלק, שימש כנהג הסעות לילדים בחברה החרדית, וברכבו הותקן מכשיר DVD בו ניתן היה לצפות בסרטים. הוא ביצע מעשים מגונים בארבעה קטינים, "כשמדובר במעשים מגונים ברף הגבוה", אמרה נציגת הפרקליטות בדיון. המעשים כללו נגיעה בכל חלקי גופם, שפשוף איבר מינם באיבר מינו עד הגיעו לסיפוק והקרנת סרטים במהלכם נגע בילדים.

בית המשפט אישר את הסדר הטיעון, שנחתם בהסכמת משפחות הקורבנות, למרות שזו לא הפעם הראשונה שמלק מבצע מעשים מסוג זה. תיק קודם נגדו כולל עבירות נגד שני קטינים, שביצע בתפקידו כנהג הסעות.

בתיק הראשון לא הוטל עליו מאסר בפועל אלא רק עבודות שירות, מתוך ניסיון לשקם אותו ולא להעניש. מלק ביצע את עבודות השירות - אך שב להסיע ילדים ולתקוף אותם מינית.

"הדברים המתוארים בכתב האישום מבחינת התנהגותו האסורה, הפסולה והחמורה של הנאשם מדברים בעד עצמם", כתבו השופטים. "נפנה תשומת לב לכך שמדובר בריבוי עבירות, מדובר בארבעה קטינים, לא מדובר אפוא לא במעשה חד פעמי ככזה, ולא בקורבן אחד אלא יותר".

הם הוסיפו, "לא נותר להזכיר גם את הקרנת הסרטים בעת חלק מהמעשים. לכך נוסיף את העבר הפלילי, שתי עבירות קודמות, אך הן מאותו סוג. לכל אלה נוסיף את הצורך ההכרחי בתגמול והרתעה, הן לעניין התגמול על-פי ההסדר, והן הרתעה כלפי האחרים כמותו של הנאשם".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק