רצח, ניסיונות רצח, סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה וחבלה בכוונה מחמירה - אלו הסעיפים בהם מואשם איסלאם איברהים עיסא, בן 22 מכפר קאסם, הנהג שדרס אדם למוות ופצע 18 בני אדם נוספים בבוקר "יום הנכבה" ב-15 במאי בתל אביב.

בבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגש היום נגד עיסא כתב אישום, בו מתואר כיצד הוא פגע לכאורה בכל רכב מתוך ה-17 בהם פגע והמשיך לנסוע בכביש במהירות גבוהה - במטרה מובהקת לפגוע בכלי רכב נוספים. "גמלה החלטה בלבו של הנאשם להביא בכוונה תחילה למותם של יהודים על ידי דריסתם במשאית", טוענת הפרקליטות.

"הוא יצא למסע רצחני וחסר אבחנה במשאית ששוקלת מעל 15 טונות, וזאת במהירות גבוהה, תוך שהוא רומס באכזריות כלי רכב שבדרכו, ואף מכה אנשים שניסו לעזור לו כשסברו כי מדובר בתאונה", נכתב בכתב האישום.

"לאחר שעבר את אלוף שדה, פגע בכוונה במכונית שעליה דגל ישראל ולאחר מכן יצא למסע הרג של יותר מ-2 קילומטרים", נכתב עוד. "הנאשם צעק 'אללה אכבר' ו-'יהודים בני זונות'". לאחר מכן מתואר כיצד הכה, באמצעות חלקי רמזור מפורקים, צעירה בראשה.

אמו של הנהג: "הוא לא השתלט על ההגה, היה פיצוץ בגלגל"

זירת האירוע, ב
זירת האירוע, ב"יום הנכבה" | צילום: בני ישראלי, אתר HNN.CO.IL

בסוף החודש שעבר שחזר עיסא את מעשה הדריסה. בשחזור המשיך לטעון כי לא מדובר בפיגוע - אלא בתקר בגלגל שגרם לו לאבד שליטה על הרכב.  אמו של הצעיר האשימה בדיון הקודם בבית המשפט: "אתם אומרים שהוא עשה פיגוע רק כי הוא ערבי. זו הייתה תאונת דרכים. הוא עובד עם ישראלים ויהודים. זה פיגוע כי הוא ערבי? הבן שלי לא כזה".

על הטענות של עדי ראייה ופצועים לפיהן בנה צעק 'אללה הוא אכבר' ואף הכה צעירה בעזרת שברי רמזור, אמרה האם: "מי שדיברה לא אוהבת ערבים. היא שקרנית. רואים בטלוויזיה שהייתה תאונה. הוא לא השתלט על ההגה, היה פיצוץ בגלגל".

גם עורך דינו של הנהג, מופיד בדיר, שותף לטענות כי מדובר בתאונת דרכים ולא בפיגוע. "התוצאות טרגיות ומצערות", אמר הסניגור. "אנחנו משתתפים בצער משפחת ההרוג ומאחלים החלמה מהירה לפצועים. המשפחה והנהג משתפים פעולה עם בית המשפט וצוות החקירה. אנו מקווים שהאמת תתגלה - זו תאונת דרכים תמימה. העיתוי פשוט היה לא נכון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק