במשך תשעה ימים הספיק העבריין היפואי מוחמד דיב לבצע, לכאורה, לא פחות מעשרה מעשי שוד ודקירה - עד שנתפס, בעיקר בזכות מצלמת האבטחה שתיעדה את מעשיו, צעד אחר צעד.

המרדף האחרון שתועד במצלמות הוא הפרק הכמעט האחרון בסדרת הפשע של דיב, שניות ספורות לאחר שדקר קצין צה״ל וגנב את נשקו. "לא יודע למה עצרו אותי. אני חף מפשע", אמר דיב למצלמות חדשות 2 במהלך הארכת מעצרו.

לדיב יש דפוס פעולה מיוחד במינו. כך, למשל, בקיוסק ברחוב בן צבי ביפו - שם הוא ניגש לעבודה בידיים חשופות, שובר את הדלת, ניגש למוכר ומבהיר לו שמדובר בשוד. המוכר המבוהל לא מתנגד ומאפשר לדיב לגנוב 720 שקלים, סיגריות ומסטיקים ולעזוב את המקום.

"הוא מכחיש כל קשר. מדובר בראיות נסיבתיות וצריכים לבדוק את ההכחשות, אם הן מספקות הסבר סביר", טוען עורך דינו בתגובה להאשמות.

דיב אמנם מכחיש את המיוחס שלו, אך גם בתמונות נוספות, שצולמו רק כמה שעות מאוחר יותר, מדובר באותה השיטה. הפעם היעד הוא תחנת דלק. דיב שובר את הדלת עם לבנה ודורש ברוגע מהמוכר את הכסף. מהזירה הוא נמלט עם 620 שקלים.

"בכל הצילומים שבהם לכאורה השתתף הנאשם נראה אדם גדול גוף. בנסיבות כאלה כל אדם שהוא גדול גוף יכול להיות קשור למעשה", אומר עורך הדין שלא משתכנע מהראיות.

"אני בן אדם ישר שרק תורם למדינה"

במשך תשעה ימים המשיך דיב לבצע עוד ועוד מעשי שוד מבלי להיתפס - ואז, החליט לעלות שלב. זה קרה ברחוב יהודה הימית ביפו ב-20 במרץ. קצין צה"ל ישב על ספסל ברחוב, כשעל פי כתב האישום התקרב אליו דיב וניסה לחטוף את נשקו. מאבק התפתח בין השניים, אז שלף דיב סכין, חטף את הנשק ונמלט מהמקום.

קבוצת אזרחים והקצין הפצוע החלו לרדוף אחרי דיב, שכבר הבין שאם לא ישליך את הנשק הכבד הוא ייתפס. בשלב מסוים עלה דיב לגג וזרק את החולצה שכיסתה את פניו.

"נתפסו אלי בגלל גזענות, בגלל שאני ערבי", הוא האשים בבית המשפט. "לא חטפתי את הנשק. חס וחלילה. אני בן אדם ישר שרק תורם למדינה", הוא הוסיף.

בסופו של דבר, החולצה שהשליך דיב היא שהובילה ללכידתו. צוות החוקרים בראשות בנץ מיר פלד עלה על עקבותיו באמצעות שאריות ה-DNA שהשאיר עליה. סדרת הפשע של דיב הסתיימה בכתב אישום חמור על עשרה פשעים בתשעה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק