הבנקים יותר עמוסים אחר הצהריים
תרגיל עוקץ בכספומט, אילוסטרציה | צילום: שי פוקס

מסכת עקיצות הקשישים נעצרה בזכות מצלמות האבטחה: פרקילטות מחוז תל אביב הגישה הבוקר לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום חמור נגד נריה בבייב, תושב העיר בן 39, בגין עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, גניבת כרטיסי חיוב והונאה בכרטיסי חיוב בנסיבות חמורות בקשישים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום, בבייב ואדם נוסף נהגו לפנות לקשישים שהתקשו במשיכת כספים בכספומטים ברחבי תל אביב. הם נהגו לקחת את הכרטיס בעורמה מבעליו ולהחליפו באחר, אז ביקשו השניים מבעל הכרטיס לבצע את הפעולה המבוקשת - דבר שהביא להקשת מספר שגוי, בליעת הכרטיס ועזיבת הקשישים את המקום.

השניים שצפו בקשישים מקישים שוב ושוב את המספר "השגוי" לא המתינו זמן רב לאחר מכן, שלפו את כרטיסי האשראי המקוריים, הקישו את המספר הנכון ומשכו באמצעותם סכומי כסף רבים.

לצערם, מצלמות האבטחה הממוקמות בסניפי הבנק חשפו את זהותם ואת פועלם. בנוסף, תדפיסי כרטיסי האשראי הגנובים העידו על תנועת משיכת הכספים בדקות בהם נצפו מסתודדים סמוך למקום. "אין מדובר במעידה חד פעמית של המשיב אלא בהתנהגות עבריינית רציפה", נכתב בכתב האישום. "מטרתה הונאת קשישים וניצול היותם קורבנות נוחים מבחינתו". בית המשפט נענה לבקשת הפרקליטות והאריך את מעצרו של בבייב עד לתום ההליכים.