נעצר וזוכה. מאיר קראיף
נעצר וזוכה. מאיר קראיף | צילום: חדשות 2

שלוש שנים אחרי הפרשה זיכה היום (ה') בית המשפט המחוזי מרכז את מאיר קריאף מרצח יוסי תורג'מן בשנת 2010 בנתניה. בית המשפט קיבל את טענת הסנגור, לפיה עדי המדינה בפרשה רצו לחפות על אדם אחר ולכן ניסו להפליל את קריאף ברצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשך שלוש השנים בהם התנהל ההליך בבית המשפט היה קריאף נתון בתנאי מעצר עד תום ההליכים, עתה כשזוכה הוא ישוחרר לביתו.

בהחלטת בית המשפט נקבע, כי הראיות שהציגה הפרקליטות הן נסיבתיות ויש בהן אי התאמות. בין היתר נמצאה אי התאמה בין גובהו של הנאשם לגובהו של היורה בזירה, וכמו כן בין צבע האופנוע שאיתו נמלט היורה לצבע האופנוע איתו צולם הנאשם באותו היום.

הפרשה התרחשה בנובמבר 2010 כשרעול פנים נכנס למועדון הימורים, שהיה בבעלותו של תורג'מן וחיסל אותו ביריות, תוך שהוא מבצע וידוא הריגה. שני עדי מדינה שגייסה המשטרה הפנו אצבע מאשימה אל קריאף וכתב אישום הוגש.

באישום נטען כי קריאף ירה למוות בתורג'מן, לאחר שצבר חובות של אלפי שקלים בהפסדים של משחקי קלפים. לפי האישום אז, יומיים לאחר שהוכה ע"י תורג'מן רצח אותו קריאף ביריות.

"שני עדי המדינה שיקרו"

"ביקורת רבה הוטחה כנגד בתי המשפט שהם חוששים לזכות נאשמים", אמר סניגורו של קריאף, עו"ד ישראל קליין לחדשות 2 באינטרנט, "במקרה הזה הוכיח בית המשפט, בעבירה החמורה של רצח, אומץ להגיע לתוצאה צודקת וחכמה".

לדבריו, "למרות המאמצים הרבים שהשקיעה המשטרה בתיק והכספים הרבים שהשקיע בגיוס שני עדי מדינה הדבר לא הפריע לבית משפט לקבוע כי מדובר בשני עדים שקרנים ואין ספק שקביעה כזו היא קביעה יוצאת דופן ואמיצה ביותר".